Dlaczego moda jest ważna w życiu kobiety?

Mężczyźni często starają się, ale nie rozumieją kobiet. Być może dlatego, że nigdy nie byli tak mocno związani z modą, jak my. Być może dlatego, że pomimo zmieniających się trendów w dalszym ciągu nie dbają o swój wygląd tak, jak kobiety.
Kobieta, która podąża za najnowszymi trendami nie dlatego by podobać się mężczyznom. Przede wszystkim za głównego zainteresowanego swoim wyglądem uwaga kobiety. Stara się wyglądać jak najlepiej właśnie dla nich. Może trudno to trochę zrozumieć, ale właśnie one stają się największymi krytykami jej wyglądu.

Dlaczego lubimy modę?
Trochę z próżności, a na pewno dlatego, że kojarzy się nam ona z wygodnym życiem, pięknymi kobietami i perfekcyjnymi gwiazdami. Im bardziej interesujemy się modą tym bardziej jesteśmy na czasie. Wiemy co kupować, aby wyglądać dobrze i jednocześnie modnie.
Moda zmienia się przecież tak często. Co rusz ubieramy się inaczej. Kompletując inne dodatki, inne kolory, inne ubrania.

Moda daje nam pewnego rodzaju wolność. Kobiety czują się przecież bardzo często zepchnięte do jakiś kanonów. Zamknięte w opinii mężczyzn. Niedowartościowane i krytykowane. W modzie czują się jak ryba w wodzie. Same, najlepiej wiedzą w czym czują się dobrze. Nikt im nie mówi, co mają ubierać, a nawet jeśli, to i tak nie przejmują się takimi opiniami. Moda dodaje im pewnego rodzaju skrzydeł, możliwość kreowania własnej rzeczywistości.

W modzie jesteśmy specjalistkami
Dlatego, tak bardzo czujemy się w niej pewnie. Nikt nie jest w stanie nam dorównać. A już na pewno nie mężczyźni, którzy w innych dziedzinach starają się nam pokazać naszą niższość. Moda jest nasza, najlepiej wiemy, jak się ubrać, co nam pasuje, jakich elementów garderoby powinniśmy unikać.

Zresztą to często my same ubieramy mężczyzn. Doradzamy im, aby wyglądali dobrze i czuli się wyjątkowo. To zdecydowanie daje nam możliwość przodowania w tej dziedzinie.
Czy moda w życiu kobiety jest ważna? Na pewno wśród kobiet świadomych swojego wyglądu. Świadomych tego, jak chcą wyglądać. Co więcej, świadomych tego, jak ważne są w życiu każdego mężczyzny.

Jeśli szukasz więcej informacji o modzie, zajrzyj tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *