Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Okulary to nie tylko element niezbędny dla zdrowia naszego wzroku. Coraz częściej stanowią także akcesorium, które kształtuje nasz wizerunek i dopełnia go. Jednak różnorodność okularów, szczególnie jeśli mowa o ich kształcie, jest tak duża, że niełatwo o wybór właściwego modelu. Podpowiadamy więc, jak to zrobić.

Oprawki naszych okularów powinniśmy dobrać, uwzględniając nasz kształt twarzy. Dzięki temu będziemy mogli korygować jej rysy w pożądany sposób, podkreślając swoja urodę. Oto jakie modele oprawek dobrać do poszczególnych kształtów twarzy.

Twarz okrągła – dobrze dobrane okulary powinny nieco ją wydłużyć, a tym samym optycznie wyszczuplić. Dlatego też wybierajmy te o niskiej wysokości szkieł i prostokątne. Najlepsze będą także te, których zewnętrze końce są delikatnie uniesione.

Twarz sercowata – szerokie czoło i wąski podbródek możemy nieco zrównoważyć, wybierając oprawki bez uwypuklonych kątów, np. okrągłe, subtelne i jak najmniej widoczne.

Twarz prostokątna (podłużna) – oprawki powinny optycznie skrócić tego typu twarz. Wybierajmy więc te o wysokich szkłach, lekko zakrzywione z boków. Warto przymierzyć modele w stylu oversize, a także popularne aviatory.

Twarz kwadratowa – wyraźnie zaznaczone rysy twarzy złagodzimy, jeśli zdecydujemy się na oprawki w zaokrąglonym kształcie lub owalne. Zwróćmy także uwagę, by wystawały one poza obręb kości policzkowych, czyli były od nich szersze. Unikamy tu oprawek kanciastych, gdyż jeszcze bardziej wyostrzą linię twarzy.

Twarz owalna – to niejako twarz idealna, do której tak samo, jak pasują wszystkie fryzury, tak samo pasują oprawki o różnych kształtach. Unikajmy jedynie zbyt dużych i najmniejszych oprawek, które mogą zaburzyć doskonałe niemal rysy. Mamy tutaj dużą dowolność, więc warto przymierzyć różne modele i wybrać ten, w którym czujemy się najlepiej.

Pamiętajmy, że okulary, zwłaszcza w sezonie letnim, stanowią niemal nieodłączny element naszego wizerunku, dlatego warto dobrać je tak, by harmonijnie łączyły się i z modnymi ubraniami, i z owalem naszej twarzy.

Zdjęcie: foter.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *