Boardshorty moda nie tylko na wakacje

boardshorty na plaży

Boardshorty to nic innego jak spodenki, które pierwotnie były produkowane dla osób uprawiających sporty wodne jak np. windsurfing czy kitesurfing. Wykonane z tworzywa szybko schnącego, wyróżniające się brakiem elastycznego pasa.

Zamiast niego znajduje się sztywny pas velcro fly, regulowany sznurówkami zabezpieczonymi dodatkowo rzepami. Krój spodenek nie krępuje ruchów co jest doceniane przez sportowców. Można rzec, że na przestrzeni ostatnich lat, praktyczne zastosowanie spodenek zostało przeobrażone w modę sportową- nie tylko plażową, gdy tylko się robi cieplej wiele osób woli włożyć boardshorty na miasto, na deskorolkę, czy nawet na działkę, ponieważ spodenki są lekkie, przewiewne i bardzo wygodne. Miliony przeróżnych wzorów sprawiają, że każdy możne znaleźć shorty dla siebie. Produkowane są zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Od kiedy noszenie boardshortów stało się modne, zniknął problem chłopców wybierających się na kąpieliska, którzy nie przepadali za wkładaniem kąpielówek przylegających do ciała.

Czym się kierować przy wyborze boardshortów?

Przede wszystkim pod uwagę trzeba brać wygodę. W przeciwieństwie do kąpielówek, boardshorty nie mogą być za obcisłe, szczególnie w udach i w pasie. Za małe lub za duże szorty zdecydowanie wpłyną na nasz wygląd zewnętrzny ale także zmniejszy komfort ich użytkowania.

Przed zakupem koniecznie trzeba sobie uświadomić do jakich celów zamierzamy używać boardshorty. Czy ich przeznaczeniem będzie użytek podczas uprawiania jakichś sportów wodnych, siatki plażowej, do jazdy na deskorolce czy po prostu chwile wypoczynku.

Poza tym nie warto kupować najtańszych shortów. Lepiej dołożyć kilka złotych, niż ryzykować że nasze shorty będą uszyte ze słabej jakości materiałów. W takich spodenkach zamiast odczuwać pełen relaks podczas np. spacerów na plaży, strasznie się umęczymy. A przecież nikt nie chce odczuwać dyskomfortu w czasie plażowania.

Ostatnim kryterium wyboru, dla niektórych najważniejszy jest design. Wybieramy model, długość, kolor, wzór grafiki na spodenkach pod naszą własną stylizację. W przypadku boardshortów, nawet mężczyźni mogą bardziej zaszaleć wybierając kolory. Ponieważ to co modne na co dzień, nie odnosi się do mody surferowej. Spodenki w kolorach tęczy, żółte polo i japonki zdecydowanie wyróżnią nas z pośród tłumów. Są osoby, które dopiero czują lato, jak włożą boardshorty. Oczywiście mężczyźni, którzy mimo wszystko nie przepadają za finezyjnymi kolorami, także znajdą shorty dla siebie. W ponadczasową kratkę, w linie, czy jednokolorowe z logiem, są dostępne niemal w każdym sklepie z boardshortami. Z kolei szorty dla kobiet, poza równie szeroką gamą kolorów i wzorów, posiadają bardziej dopasowany krój, podkreślający atuty sylwetki, a nogawki są krótsze, niż w przypadku szortów męskich. Nie różni ich natomiast wygoda i przeznaczenie do użytku, równie dobrze sprawdzą się podczas relaksu na plaży jak i szaleństw w wodzie.

Dla tych osób, którzy zakładają shorty na nagie ciało (dla niektórych jest to wręcz grzech nosić bieliznę pod boardshorty), są produkowane bezszwowe modele, wyścielone siatką z neoprenu.

Zapraszamy na www.360sklep.pl.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *