Torba na laptopa – jaką wybrać?

torba na laptopa

Laptop, który w obecnych czasach obecny jest praktycznie w każdym domu, to urządzenie mobilne, które można przenosić z miejsca na miejsce. Wydawać by się mogło, iż przeniesienie takiego sprzętu to całkiem prosta sprawa, jednak biorą pod uwagę fakt, iż czasem jest on sporych rozmiarów, a do tego posiada zasilacz, dlatego też konieczne staje się posiadanie specjalnej torby, która przeznaczona jest do przenoszenia sprzętu mobilnego.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym sklep.solier.pl.

Obecnie w sklepach jest bardzo duży wybór różnych akcesoriów komputerowych w tym również i toreb, dzięki czemu można dobrać nie tylko odpowiedni rozmiar, ale również kolor czy fason. Jednak na co należy przede wszystkim zwracać uwagę wybierając torbę do laptopa? Lepsza będzie ta tańsza czy ta droższa? Aby dokonać odpowiedniego zakupu, warto zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami.

Na co należy zwracać uwagę, wybierając torbę do laptopa?

Rozmiar

Jeśli chodzi o rozmiar torby, to z tym zazwyczaj nie ma problemów, ponieważ rozmiar torby zależy jedynie od przekątnej ekranu notebooka. Ważne jest jednak to, aby wybrać dokładnie taką samą torbę jak liczba cali ekranu. Jeśli notebook ma przekątną 15,6 cala, to torba na laptopa również musi mieć taką samą wielkość. Dlaczego? Chodzi o to, aby laptop w torbie stabilnie leżał, a nie przesuwał się z boku na bok, gdyż takie wstrząsy mogą w negatywny sposób wpłynąć na jego działanie. Obecnie w ofercie każdego producenta znajdują się, które bez problemu można dopasować do niemal wszystkich dostępnych na rynku wyświetlaczy.

Waga

Laptop nie należy niestety do najlżejszych urządzeń (choć dostępne są obecnie modele, które są dosyć lekkie) a taka torba wykonana przykładowo z metalu czy też ze skóry może stanowić dosyć duże obciążenie. Lepiej zatem wybrać torbę lekką czy cięższą? W zasadzie ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ponieważ zarówno jedna, jak i druga ma swoje zalety i wady. Lekka torba nie obciąży zbytnio naszych ramion, jednak może się okazać mało wytrzymała i po krótkim czasie może po prostu strzelić w paru miejscach. Z kolei cięższa torba jest z pewnością dużo stabilniejsza, jednak jej noszenie może nie należeć do najprzyjemniejszych czynności. Warto zatem zwracać uwagę na jakość wykonania torby, gdyż można trafić na bardzo dobrą jakościowo torbę, która niekoniecznie będzie ciężka.

Wygląd i materiał, z którego została wykonana

Torby do laptopa dopasowane są bardzo często do różnych grup wiekowych, dzięki czemu każda osoba może znaleźć to, na czym jej najbardziej zależy. Osoby, którym zależy na taniej lub praktycznej torbie, wybierają zazwyczaj te standardowe, które przeważnie są bardzo proste w budowie i służą jedynie do przenoszenia laptopa z miejsca na miejsce. Takie torby najczęściej wykonane są z nylonu, poliestru, a nawet ze sztucznej skóry.

Biznesmeni czy też prawnicy oczekują od torby nie tylko solidności i trwałości, ale również odpowiedniego wyglądu dlatego też najczęściej decydują się na torby wykonane ze skóry. Decydując się na zakup takiej torby, należy mieć świadomość tego, iż nie należą one do najtańszych, a ceny zazwyczaj zaczynają się od około 300 zł.

W wielu sklepach można również zakupić torby przeznaczone wyłącznie dla pań. Charakteryzują się one przede wszystkim bardzo ciekawym wzorem, fasonem, a także kolorystyką, która idealnie pasuje do kobiecego gustu. Ceny takich toreb wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, co w przypadku wielu pań nie ma najmniejszego znaczenia.

Jakość wykonania

Niewiele osób zwraca uwagę na jakość wykonania torby, co jest bardzo dużym błędem. Bardzo często zdarza się tak, iż po krótkim okresie użytkowania i pod wpływem ciężaru laptopa torba zaczyna się pruć, a paski zaczynają pękać. Dlaczego tak się dzieje? Z tego względu, iż większość osób zwraca uwagę jedynie na wygląd zewnętrzny torby, a to jak została ona wykonana, nie ma dla nich najmniejszego znaczenia. Innym błędem, który popełnia wiele osób, jest wybieranie toreb, które są bardzo tanie, co niestety również nie przekłada się na ich jakość. Czasem lepiej jest wydać kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych więcej i mieć pewność, że torba długo posłuży, niż pokusić się o najtańszy egzemplarz na rynku, który po kilku dniach okaże się kompletnie bezużyteczny.

Wytrzymałość

Obecnie w sklepach można zakupić torby, które wykonane są z materiałów zwiększających odporność na mogące się pojawić przeróżne uszkodzenia, dlatego też warto zwracać uwagę na takie egzemplarze. Warto przede wszystkim wybierać torby, które wykonane są np. z wodoodpornego materiału, który zapobiega zalaniu laptopa lub z metalu, który odporny jest na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Schowki, skrytki

Wiele osób oprócz laptopa przenosi także zasilacz, myszkę czy też inne akcesoria lub dokumenty, dlatego warto zwracać w takim przypadku uwagę na torby, które posiadają dodatkowe kieszenie, gdyż wszystkie te przedmioty powinny być dokładnie poukładane i odgrodzone od siebie.

Pasek

Bardzo ważnym elementem każdej torby jest pasek na ramię, który powinien być mocny, gruby i solidnie wykonany.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *