Zimowe kurtki męskie w stylu hip-hop

Moda streetwearowa, street fashion, moda uliczna i wreszcie moda w stylu hip-hop. Wydaje się być ona coraz bardziej różnorodna, co nie zmienia faktu, że wciąż jest bardzo wymagająca. Jeśli ubierasz się w takim właśnie stylu, powinieneś wiedzieć, jaka kurtka będzie na czasie tej zimy. Po pierwsze dlatego, aby dobrze się prezentować, a po drugie dlatego, żeby nie zamarznąć.

Być może dla wielu osób nie będzie to kompletnie żadnym zaskoczeniem, ale tej zimy królować powinny słynne już kurtki besjbolówki, rzecz jasna w stricte zimowym wydaniu. Ściągane rękawy, płaski kołnierz, naszywki i dwie kieszenie u dołu kurtki to standardowy komplet. Musimy pamiętać o tym, aby nie pomylić besjbolówki klasycznej, czyli przeznaczonej bardziej na lato, wiosnę czy jesień. Zimowa kurtka musi mieć zdecydowanie grubszą podszewkę. W innym przypadku chodzenie po ulicy zimową porą może stać się nieco kłopotliwie. No i oczywiście przy krótkim kołnierzu musimy mieć zawsze ze sobą szalik.

Na ulicę już teraz wychodzą kurtki, która bardziej jesteśmy w stanie nazwać kamizelkami. Ten model jest przejściowy pomiędzy okresem jesienno-zimowym, z tego prostego względu, że dostatecznie nie zabezpiecza naszym rąk. Jeśli chodzi jednak o tak zwany korpus, są idealne ze względu na swój gruby i warstwowy puchowy charakter.

Styl hip-hopowy kojarzy się w dużej mierze z pewnego rodzaju buntowniczością. Nie mogłoby być inaczej, gdyby w takiej sytuacji na ulicach nie pojawiły się kurtki z motywami wojskowymi. Doskonale wiemy, jakie nastawienie ma środowisko hip-hopowe do osób pracujących na co dzień w policji, ale wojsko… wojsko to zupełnie inna bajka.

Na ulicach pojawią się też dość proste i przede wszystkim czarne kurtki, które sięgać będą do pasa, ale także nieco niżej. Wybierając taką kurtkę musimy się kierować złotą i niezwodną zasadą „zależy jak leży”. W takich modelach pojawia się po raz kolejny futerka na dużych kapturach. Niektóre z nich będziemy w stanie swobodnie odpiąć ekspresowym ruchem ręki.

Ciekawi was historia kurtki w naszym kraju? Koniecznie zajrzyjcie pod ten adres:
http://pioropolis.pl/zdrowie-i-uroda/moda/historia-kurtki-w-polsce.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *