Wybór garnituru na ślub i nie tylko

garnitur

Państwo młodzi często zastanawiają się, czy ich koncepcja ślubu wytrzyma zmiany w trendach modowych. O ile ślub nie jest momentem, który mocno się zmienia na przestrzeni lat, to warto zaznajomić się chociaż z poszczególnymi poradami odnośnie tego, jak zmieniają się poszczególne elementy ubioru. Nieodpowiednia mucha czy krój marynarki mogę sprawić, że pan młody nie będzie postrzegany wyjątkowo w dniu swojego ślubu.

Ślubna moda męska w nadchodzącym roku

W 2013 roku nie wiele się zmieni w kwestii generalnej – na ślub nadal obowiązkowy będzie klasyczny garnitur w kolorach czerni, ale coraz bardziej modny staje się też głęboki granat. Kolor ciemny dodaje powagi wydarzeniu. Jeżeli dzień będzie ciepły, słoneczny (najczęściej w letnie dni) można zastosować kolory kości słoniowej, srebrne lub metaliczne. Nie warto jednak przesadzać z metalicznością materiału – para młoda powinna eksponować osobę panny młodej, wspartej na twardym klasycznym wizerunku pana młodego.

Najwięcej zmienia się w kwestii detali

Do asortymentu stroju ślubnego pana młodego dodawane są coraz to nowej jakości spinki, poszetki i pasy. Szczególnie atrakcyjne są te pierwsze – można je kupić w wielu rozmiarach, kształtach i metalach, często z dedykowanymi dodatkami – na przykład nadrukiem imion pary ślubnej, emblematem rodowym, czy symbolem bliskim nowożeńcom.

 dobór garnituru na ślub

Wybór idealnej poszewki na ślub

W ciągu ostatnich lat eksperymentuje się dużo ze ślubnymi poszewkami do garnituru. Stale zmieniają one swoje kolory oraz fakturę. Niekiedy też ułożone są na interesujące sposoby. W modzie ostatnio jest głęboki czerwony kolor, a do czerni pasuje granat i złoto. Stale modne są również tradycyjne kolory poszewki – biały, mleczny, ecru, kość słoniowa, delikatny beż.

Niezmiennym trendem jest dopasowywanie koloru koszuli do sukni ślubnej. Z nowości można tu dodać podobne wykonanie wzorów na koszuli jak na sukni – o ile da się dokonać takiego przeniesienia. Nie we wszystkich garniturach jest to zalecane.

Warto pamiętać również o tym, że po północy można przebrać się w mniej formalną koszulę – a jeżeli chcemy zachować fason dobre jest posiadanie dwóch identycznych koszul. Odświeżenie jest wymagane.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *