Włoskie piękno w wydaniu Sophii Loren

sophia loren

Sophia Loren należy nie tylko do najpiękniejszych, najbardziej stylowych, ale przede wszystkim najbardziej utalentowanych kobiet XX wieku. Włoska aktorka podbiła serca widzów na całym świecie, a zwłaszcza ich męskiej części. Historia jej życia jest niczym opowieść o Kopciuszku. Co ciekawe, bardzo podobna do większości innych retro piękności.

Sophia Loren pochodziła z biednej rodziny, zamieszkującej okolice Neapolu. Jako nastoletnia dziewczyna wygrała konkurs „Królowa Morza”, a w nagrodę otrzymała bilet do Rzymu i niewielką ilość pieniędzy. Carlo Pontini, włoski producent firmowy będąc pod ogromnych wrażeniem Sophii zaproponował jej niewielką rolę w swojej produkcji. Przełomowa dla jej kariery okazała się jednak rola w „Quo Vadis”. Dziś już ponad 70-letnia gwiazda ma na swoim koncie dwa Oskary – pierwszy za rolę w filmie „Matka i córka”, kolejny natomiast całokształt twórczości.

Sophia Loren to jednak nie tylko gwiazda wielkiego ekranu, ale także ikona mody i stylu. Zachwycała swoimi ponętnymi, seksownymi ustami, kocim spojrzeniem oraz figurą klepsydry. Włoszka podkreślała swoją wyjątkową urodę, mocnym i charakterystycznym makijażem. Oczy malowała czarną, grubą kreską uniesioną ku górze przy zewnętrznym kąciku. Idealnie wyregulowane brwi stanowiły piękną oprawę uwodzicielskiego spojrzenia. Ostry makijaż oczu aktorka równoważyła brakiem pomadki na ustach i zachowaniem ich naturalnej barwy.

sophia l

Bujne, kasztanowe włosy także zachwycały kobiety i mężczyzn. Krótkie, długie, rozpuszczone czy upięte – każde prezentowały się pięknie. Swoje obfite kształty – duży biust, wcięcie w talii i krągłe biodra eksponowała umiejętnie dobranymi kreacjami. Jednak nie należała do kobiet ślepo podążających za modą, lecz wyznaczających nowe trendy. To dzięki niej w latach ’50 panie zaczęły nosić tzw. szmizjerkę, czyli sukienkę średniej długości, z krótkimi rękawkami i guzikami na całej długości z przodu oraz przepasana  paskiem w talii. Z niemałą zazdrością spoglądam na stroje Sophii i współczesnych kobiet, które nie kryły swoich pięknych, kobiecych kształtów, lecz z dumą pokazywały swoje atuty w dziewczęcych, eleganckich kreacjach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *