Ponadczasowy dżins

Skąd wzięla się moda na dżins? Dlaczego każdy z nas ma chociaż jedną, ulubioną parę spodni dżinsowych? Niewątpliwie pytania te są uzasadnione, jeśli spojrzeć na niesłabnącą popularność tego materiału.

Dżinsy

Nie każdy pewnie wie, że dżinsy zostały stworzone z myślą o farmerach i górnikach. Być może sam Levi Strauss projektując je, nie mógł jeszcze przewidzieć, że jego pomysł stanie się nieodłączną częścią mody. A tymczasem spodnie wykonane z tej bawełnianej tkaniny, jaką jest dżins, wykonanej w skośnym splocie, od wielu lat i sezonów ciągle nie tracą swojej świetności.

Dżins ponad wszystko

Spodnie wyprodukowane z dżinsu to tylko jeden element garderoby, do którego produkcji wykorzystano ten właśnie materiał. Równie popularne są kurtki dżinsowe, a także koszule czy spódnice. Nie ma jednak wątpliwości, że to właśnie para dżinsów stanowi dzisiejszy must have, bez względu na to, ile mamy lat.

Marka dżinsów

Tak jak w przypadku innych produktów, także marka sygnująca dżinsy odgrywa dla niektórych konsumentów dużą rolę. Markowe dżinsy uchodzą za stylowe i dobre jakościowo, są uniwersalnym i jednocześnie modnym strojem. Wygoda idzie tu w parze z elegancją i wieloma możliwościami stylizacji. Dzięki wielu różnym krojom, fasonom i kolorom dżinsów, każdy znajdzie parę odpowiednią dla siebie, bez względu na to, jaki styl ubierania się preferuje. Markowe dżinsy kupią więc sympatycy mody sportowej i streetwearowej. Tych ostatnich może zainteresować marka mass denim, która w swojej ofercie posiada również odzież dżinsową.

Photo credit: May Lee213 / Foter / (CC BY-SA 2.0)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *