Jak radzić sobie z sierścią na ubraniach?

Posiadanie w domu psa lub kota to duża frajda i przyjemność, jednak także poważny obowiązek. Zwierzaki traktowane są jak część rodziny, dlatego staramy się o nie jak najlepiej zadbać. Nasi czworonożni przyjaciele zostawiają jednak w mieszkaniu sporo sierści, co dla ich właścicieli jest dosyć uciążliwe.

Problem z sierścią w mieszkaniu

Z wszechobecną sierścią zdecydowanie większa walkę muszą stoczyć właściciele kotów. Problem ten nasila się szczególnie w okresie zimowym, kiedy to w naszych mieszkaniach robi się ciepło. Kocia natura podpowiada natomiast, że należy się przygotować na nadchodzące chłody. Skutkiem tego jest zalegająca w każdym miejscu sierść. O ile możemy przyzwyczaić się do kilku kłaczków na dywanie i w wolnej chwili je sprzątnąć, to chyba nikt nie chciałby zobaczyć 5 minut przed wyjściem, że przygotowane już wcześniej ubranie jest całe w sierści. Warto zatem działać zapobiegawczo: przed ważnymi spotkaniami nie trzymajmy ubrań w miejscach, do których kot ma łatwy dostęp. Rozwiązaniem jest także wykorzystywanie pokrowców na ubrania. Faktem jest, że niektóre tkaniny przyciągają sierść niczym magnes i w takich przypadkach trudno je całkowicie ochronić.

Sposoby na oczyszczanie ubrań z sierści

Najlepszym sposobem na ograniczenie ilości sierści w mieszkaniu jest codzienne czesanie zwierzaka. Nie zawsze znajdziemy jednak na to czas, dlatego stajemy przed wyzwaniem usuwania sierści bezpośrednio z naszych ubrań. Wykorzystać możemy do tego specjalne szczotki i rolki do czyszczenia. Obrotowy mechanizm w połączeniu z klejącą taśmą pozwala na szybkie usunięcie niechcianych włosków z tkaniny. Na przeciw potrzebom właścicieli czworonogów wyszli także producenci pralek. W nowoczesnych modelach mamy do wyboru funkcję „pupil”, która usuwa sierść z tkanin. Ubrania są nie tylko wielokrotnie płukane i odwirowywane, ale również namaczane w odpowiednio podgrzanej wodzie, co powoduje rozluźnienie włókien (a to z kolei ułatwia dokładne oczyszczanie).

Więcej ciekawych informacji znajdzisz na tej stronie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *