Nawilżanie podstawą codziennej pielęgnacji twarzy

Nasza skóra potrzebuje ciągłego nawilżenia, bez względu na porę roku. Nawilżać należy od zewnątrz stosując dobrej jakości preparaty, ale także od wewnątrz. Oczywiście zdrowa dieta i picie odpowiedniej ilości wody to podstawa aby cera była promienna i pełna blasku.

Kondycja naszej skóry jest odzwierciedleniem stanu naszego samopoczucia i zdrowia. Rano cera wygląda zdecydowanie lepiej niż wieczorem kiedy jest zmęczona i spragniona snu. Brak nawilżenia skóry sprawia, że staje się ona mało elastyczna i co istotne spada jej odporność, a przecież stanowi naszą barierą ochronną.

Kiedy skóra spragniona jest nawilżenia?

Jeżeli odczuwamy pieczenie, nieprzyjemne napięcie oraz wiotczenie i szorstkość to możemy być pewni, że naszej skórze brakuje wody. Nawet najbardziej tłusta cera może ulec przesuszeniu, jeśli nie będzie prawidłowo nawilżana!

Jaki kosmetyk wybrać?

Istotne jest, aby kosmetyki były właściwie dopasowane do potrzeb i rodzaju naszej skóry. Warto zainwestować w dobrej jakości krem nawilżający o przedłużonym działaniu, który dzięki specjalnie dobranej formule, zagwarantuje odpowiednie nawilżenie wierzchniej warstwy naskórka i zapobiegać będzie jej wysychaniu. Ważną kwestią, o której trzeba pamiętać jest fakt, że skóra ma zdolności wchłaniania substancji odżywczych zawartych w kremach tylko przez około 20-30 minut od momentu nałożenia preparatu.

Jeśli chodzi o skład i przeznaczenie, to mamy do wyboru kremy nawilżające dla każdego rodzaju cery, kremy ochronne zalecane przy temperaturze poniżej zera lub przeciwsłoneczne z zawartością filtrów chroniących przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a także półtłuste i przeciwzmarszczkowe. Kremy półtłuste zawierają zazwyczaj więcej substancji aktywnych, przeciwzmarszczkowe natomiast mogą mieć zarówno formę kremu nawilżającego jak i np. kremu półtłustego czy tłustego.

Właściwa pielęgnacja jest kluczem do tego, aby cieszyć się aksamitną cerą przez długi czas. Najważniejsza jest systematyczność i wytrwałość podczas codziennych podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak oczyszczanie skóry i nakładanie rano i wieczorem odpowiedniego kremu nawilżającego, który pobudza działanie naturalnych mechanizmów zatrzymujących wodę w skórze. Musimy pamiętać, że jeśli nie dostarczymy naszej skórze odpowiedniej porcji wilgoci, zacznie się łuszczyć i szybko pojawią się na twarzy pierwsze zmarszczki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *