Olejnik i Bradshaw, czyli o kobietach zwariowanych na punkcie butów

sklep z butami

Buty to, obok torebek, część garderoby, która najczęściej jest przedmiotem pożądania większości modniś. Trudno wytłumaczyć, na czym polega to zjawisko, ale na pewno każda kobieta doświadczyła tego uczucia, kiedy buty zobaczone na wystawie nie pozwalały o sobie zapomnieć. Ten syndrom nie omija kobiet sukcesu.

 

Jedną z najbardziej znanych miłośniczek butów w polskim światku medialnym jest Monika Olejnik – dziennikarka i publicystka. Prowadząca programu telewizyjnego „Kropka nad i” nigdy nie pojawia się na wizji dwa razy w tych samych butach. Trzeba przyznać, że Olejnik lubi dośc odważne stylizacje, jak na poważną dziennikarkę. Przeważnie jej kostium jest dość klasyczny i prosty, za to buty „nadrabiają” braki, dlatego całość nie jest nudna i oczywista. Olejnik uwielbia wysokie obcasy i buty na koturnie. Na szczęście, odważne obuwie pasuje do jej charakteru i wizerunku dziennikarki, która potrafi być bardzo dociekliwa i zadaje bezpośrednie a nawet niewygodne pytania. Dziennikarka przechowuje swoją kolekcję w osobnym pokoju, nbso ponieważ jest tak liczna, że jedna szafa nie pomieściłaby kilkuset par. Niektórzy złośliwcy drwią z Olejnik i jej obsesji a także z tego, że buty muszą być oświetlone podczas kręcenia programu.

buty na obcasie

Wszystkie miłośniczki amerykańskiego serialu „Sex and the city” („Seks w wielkim mieście”) znają jedną z czwórki bohaterek, która maniakalnie kupowała kolejne pary nowych butów. Mowa o Carrie Bradshaw – serialowej felietonistce. Co prawda, to tylko fikcyjna postać, ale zyskała miano kultowej. Ponadto odtwórczyni tej roli – Sarah Jessica Parker – także lubi modę i potrafi bawić się stylizacjami. Carrie kocha nie tylko swoje trzy przyjaciółki, Nowy Jork i klubowe życie, ale także szpilki. Jej ulubionym projektantem jest Manolo Blahnik, którego obuwnicze dzieła Carrie kupuje bez większego namysłu, regularnie uszczuplając przy tym swój budżet. Dochodzi nawet do tego, że buty stają się zarzewiem konfliktów z otoczeniem, na przykład z partnerem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *