Motocyklowy look – jak go uzyskać?

motocyklowy look


Ten sezon to czas silnych kobiet, które nie muszą wcale emanować kobiecością i seksapilem na każdym kroku. Dlatego odrzucamy zwiewne sukienki i kolorowe spódniczki we wzory na rzecz bardziej rockowych elementów. W grę wchodzi nawet inspiracja fetyszem. Ogromna popularność serialu „Sons of Anarchy” na świecie, spowodowała zainteresowanie stylem motocyklistów wśród światowych projektantów. Także duże sklepy sieciowe sięgnęły po ten look i wprowadziły do swoich kolekcji mocniejsze akcenty.

Jednym z ważnych elementów stylu motocyklowego jest kurtka – ramonseka. To skórzana katana z ukośnym zapięciem, często bogato zdobiona różnego rodzaju frędzlami, ćwiekami, napami, dżetami i innymi „ostrymi” ozdóbkami. Najczęściej jest w kolorze czarnym, ale domy mody często inspirują się tylko fasonem tej kurtki i zestawiają go z różnymi materiałami i kolorami. Ramoneska idealnie pasuje zarówno do jeansów, jak i sukienek, nadając naszemu wyglądowi nieco ostrzejszych rysów.

Obok kurtek, bardzo modne są kamizelki, które krojem przypominają ramoneski, tylko, że pozbawione są rękawów. Też są zapinane na ukos, często maja kołnierze i bogate zdobienia. Przydadzą się na chłodniejsze wieczory, do klubu, czy na spacer.

motor

 Bardzo modne w tym sezonie są skórzane spodnie. Świetnie podkreślają sylwetkę i dopasowują się do ciała. Wiele osób uważa je za mało wygodne i ciężkie. Jednak nie musimy zawsze stawiać na skórę naturalną. Sieciówki w swoich kolekcjach mają sporo spodni z ekologicznej skóry, która owszem dopasowuje się do sylwetki, ale jest bardziej rozciągliwa i zarazem wygodniejsza. Możemy także zdecydować się na czarne spodnie z innego materiału, które mają skórzane jedynie wstawki. Oczywiście spodnie inspirowane modą motocyklową nie wyglądają dokładnie jak te, które ubierają harleyowcy. Nasze są bardziej kobiece, obcisłe, wąskie w nogawkach i dopasowane. I zdecydowanie dodają seksapilu.

Ważnym elementem motocyklowego looku są buty. Są to ciężkie, toporne buciory, przypominające trapery. Mogą być świetną alternatywą dla obcasów. Wszak eklektyzm jest teraz w modzie, dlatego nie bójmy się łączyć seksownych rurek i dziewczęcych sukienek z ciężkim obuwiem. Motocyklowe buty oczywiście powinny być z czarnej skóry. Dobrze, jeśli nabite są ćwiekami, szpikulcami lub innymi tego typu dodatkami. Najważniejsze, że są to buty solidne, z porządną podeszwą, które zabezpieczają kostkę i jednocześnie dają swobodę stopom.

look motocyklowy

Decydując się na motocyklowy look, nie zapomnijmy o dobraniu biżuterii. Ona też powinna być ciężka, drapieżna, nabita ćwiekami i kolcami. Dominujące kolory to oczywiście czerń, srebro i złoto. Umiar nie jest wskazany.

Styl motocyklowy, tak modny w tym sezonie, można uzyskać wybierając jeden lub kilka jego kluczowych elementów. Decydując się na taki krok, mamy pewność, że będziemy wyglądać zarówno seksownie, jak i drapieżnie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *