Modne wnętrze = drewniana podłoga

O modzie można mówić w różnym kontekście. Podobnie jak dotyczy ona ubrań, dotyczy także wystroju wnętrz. Dziedzina ta zmienia się, ewoluuje, jednak pewne elementy wciąż pozostają w niej bez zmian. Jednym z nich z pewnością jest drewniana podłoga.

Drewno kojarzy się z lasem, naturą, a z punktu widzenia architektury – ze starymi wiejskimi chatkami lub leśniczówkami. Dziś jednak wykorzystywane jest we wnętrzach na wiele sposób, a co więcej, na ten naturalny materiał budowlany i wykończeniowy nie każdego stać. Dużym powodzeniem cieszy się zwłaszcza drewniana podłoga, o której marzy niejedna osoba wykańczająca swoje mieszkanie. Dlaczego?

Drewno jest surowcem ponadczasowym. Od setek lat wykorzystywane jest do wznoszenia różnego typu konstrukcji oraz urządzania wnętrz budynków. W obecnych czasach, gdy coraz bardziej doceniamy życie w zgodzie z naturą i w wielu aspektach stawiamy na produkty naturalne, staje się materiałem bardzo rozchwytywanym. Nic dziwnego – przede wszystkim doskonale się prezentuje, a gama barw, w jakich występuje, jest tak duża, że sprosta oczekiwaniom każdego aranżatora wnętrz. Po drugie, drewniane podłogi są miłe i ciepłe w dotyku. Nadają się do odnawiania poprzez cyklinowanie, a także do malowania, lakierowania i olejowania. Wynikającą z tego korzyścią jest fakt, że odpowiednio pielęgnowane będą służyły nam przed wiele dekad.

Mówiąc o tego typu posadzkach, należy wspomnieć również o akcesoriach do podłóg drewnianych. Należą do nich przede wszystkim listwy przypodłogowe oraz przeznaczone do łączenia ich ze sobą łączniki czy narożniki. Nadają one posadzce ostateczny wygląd oraz w elegancki sposób łączą ją z płaszczyzną ścian. Podobnie jak same podsadzki, akcesoria do nich mogą być także wykonane z drewna – najlepiej sprawdzają się one właśnie w połączeniu z deskami podłogowymi. Listwy z PCV dobrze wieńczą natomiast podłogi wykonane z paneli. Pamiętajmy, że obecność akcesoriów do podłóg jest niezbędna, jeśli chcemy cieszyć się modnym i eleganckim wnętrzem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *