Jak zrobić obiad z niczego?

obiadGotowanie obiadu jest często dużą przyjemnością. Niestety bywa też przykrym obowiązkiem. Panie, które gotują obiady w domu bardzo często twierdzą, że problemem nie jest samo gotowanie, a wymyślanie tego, co na ten obiad zrobić.    

Problemy z wyborem bywają bowiem często naprawdę spore. A to dlatego, że mąż nie lubi ryb, a dzieci konkretnych zup, a to ulubione dania dopiero co były. Problemem jest też często kwestia tego czy gotować szybko czy zdrowo. Niekoniecznie jednak  danie  zrobione szybko, musi być niezdrowe.  Oczywiście, jeśli się pójdzie na zupełną łatwiznę i podgrzanie gotowej pizzy, nie ma się co oszukiwać, nie będzie to zbyt zdrowe wyjście. Równie dobrze można jednak wykombinować szybki obiad z niczego i może być on bardzo zdrowy.

Jeśli nie jesteś osobą twórczą, a już na pewno nie w aspekcie kulinarnym, skorzystaj z nieocenionej pomocy Internetu. Znajdziesz tu wiele kulinarnych portali, na których stworzono opcję wyświetlania przepisów na podstawie podanych produktów. Innymi słowy: zaznaczasz produkty, które masz w lodówce/ szafkach kuchennych, a specjalny program na tej podstawie generuje listę przepisów z tymi produktami.  Często jest ona na tyle obszerna, że można wręcz przebierać. Udogodnieniem jest też  przybliżony czas przygotowywania potrawy podany w minutach. Warto też po prostu poddać się eksperymentom. Nawet jeśli coś nie wyjdzie raz, nie oznacza to, że     już zawsze nie będzie wychodzić. Nawet posiadając tylko ziemniaczki, biały ser, jedno jajo oraz trochę mąki ziemniaczanej można stworzyć bardzo smaczne placki ziemniaczano-serowe. Trzeba jednak nieco poeksperymentować.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *