Jak ugryźć panterkową stylizację?

karnawal

Pantera to wzór, który towarzyszy naszym stylizacjom od lat. Niestety nie zawsze kojarzy się nam z dobrym smakiem. Niekiedy, staje się odrobinę wulgarny. Zwłaszcza jeśli elementy garderoby dobieramy nieumiejętnie.
Wzory zwierzęce, to nieodłączny element kolekcji wiosennych, właściwie już od kilku sezonów. Co jakiś czas widzimy go na wybiegach różnych projektantów. Niekiedy zajmują tylko małe miejsce w całej kolekcji. Czasem zdarza się, że rozszerzają się na całe partie sukienek, spodni czy bluzek.

Zwierzęce motywy mogą nawiązywać, przynajmniej w jakimś stopniu do wzorów azteckich. Jeszcze bardziej modnych i poszukiwanych. Nic zatem dziwnego, że to one są mocno poszukiwane w sklepach typowo sieciówkowych.

Aby nie popaść w zezwierzęcenie
Pantera to bardzo wdzięczny motyw. Świetnie prezentuje się na obuwiu, wspaniale urozmaica bluzki oraz idealnie komponuje się z cała stylizacją, pod warunkiem, że nie będzie użyta w nadmiarze.
Dobrym pomysłem będzie np. założenie chusty z pantery, okularów z centkowaną ramką lub t-shirtu z nakrapianym wzorem. Kierując się zasadą – jedna rzecz, jeden mocny motyw. Uzyskamy bardzo wdzięcznie wyglądającą stylizację bez nadmiaru zdobień. Będziemy wyglądać trochę nietypowo, kobieco, ale bez przesadnego eksponowania swojej kobiecości. Z nią przecież bardzo mocno kojarzy się właśnie pantera.

Mniej znaczy więcej!
W przypadku niektórych wzorów bardzo szybko można przesadzić z efektem, jaki rzeczywiście chcielibyśmy uzyskać. Niestety umiejętność doboru stylizacji do różnego rodzaju wzorów nie zawsze wychodzi nam na dobre. Niekiedy okazuje się, że trochę zabrakło nam zdrowego rozsądku oraz wyczucia smaku, który umożliwiłby skompletowanie wszystkich elementów garderoby, w jedną, spójną całość.

Mniej, znaczy więcej – jak to rozumieć? Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, w przypadku tak mocnego i wyrazistego wzoru, jakim jest panterka, bardzo łatwo o przesadę. Nie kompletujmy zatem ze sobą ubrań, które tworzyłyby bardzo krzykliwe połączenie. Getry w panterkę, bluza wysypana brokatem, czapka w zebrę i t-shirt z kolorowym wzorem azteckim.

Pantera to wzór, który jest wiecznie żywy. Prawdopodobnie także za kilkanaście lat będzie nieodłącznym elementem naszych stylizacji. Jeśli dobierzemy go umiejętnie do reszty stylizacji możemy być pewni, że będziemy wyglądać bardzo dobrze i oryginalnie.

A może szukasz takiej porady.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *