Jak ubrać dziecko do szkoły?

Przed nami coraz mroźniejsze dni. Priorytetem jest dla nas zawsze ubiór dziecka, więc dbamy o to, aby było mu ciepło i wygodnie. Nasze pociechy większą część dnia spędzają jednak w szkole, a naszym zadaniem jest przygotowanie im co rano odpowiednich ubrań.

 

Szkolny dress code?

Jeszcze do niedawna niezwykle gorącym tematem były szkolne mundurki dla dzieci, a w zasadzie przykaz ich noszenia. Jeżeli w szkole naszego dziecka obowiązują takie zasady, to przynajmniej odpada nam problem codziennego wyboru ubrań dla naszej pociechy. Dzieci w wieku szkolnym mają już jednak swoje zdanie, którego często nie chcą zmienić. Zadaniem rodzica jest jednak zachowanie rozsądku. Nikt przecież nie pozwoli swojemu dziecku pójść się do szkoły w wybranych przez nie krótkich spodenkach, jeżeli na dworze panuje siarczysty mróz. Optymalne jest wypracowanie kompromisu – nie zmuszajmy dziecka do zakładania ubrań, których zakładać nie chce. Pamiętajmy jednak, iż szkoła jest placówką, w której dziecko ma się uczyć. Należy przede wszystkim pamiętać o zachowaniu estetyki i schludności ubioru.

 

Ubrania na chłodne dni

W okresie jesienno-zimowym dzieci często chorują, a jedną z przyczyn może być przegrzanie. Nawet jeżeli na zewnątrz jest zimno, to kolejne kilka godzin nasza pociecha spędza w szkole, w której jest ciepło. Najlepsze jest ubranie na tzw, „cebulkę”. Dzięki temu dziecku będzie ciepło rano, w drodze do szkoły oraz w trakcie lekcji. Jeżeli w czasie przerw będzie bawić się z kolegami i koleżankami, to jedną warstwę można bez problemu zdjąć. Dobrym rozwiązaniem, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek są rozpinane bluzy z kapturem. W chłodniejsze dni dziewczynki nie muszą rezygnować z ulubionych spódniczek i sukienek. Warto mieć w szafie grube rajstopy, które będą odpowiednio chronić nogi. Do wyboru mamy kolorowe modele w różne wzory, które dziewczynkom na pewno się spodobają.

***

A ochrona głowy w trakcie jesieni i zimy? To ważne dla wszystkich. Sprawdź!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *