Gorset i spodnie – odważysz się na to połączenie?

gorset i spodnie

Jednym z przykładów takiego zestawienia są gorsety ze spodniami. Wiele kobiet od razu zaakceptowało nowy trend. Są jednak panie, które cały czas nie są do końca przekonane. Dzisiejszy wpis będzie poświęcony właśnie tej tematyce. Dowiesz się o historii gorsetów, jak łączyć je ze spodniami oraz o tym, kto powinien zdecydować się (a kto nie) na takie modowe zestawienie.

Historia gorsetów

Pierwsze gorsety powstały już w epoce… neolitu. Trzeba dodać, że były wówczas szyte ze skóry zwierząt. Gorsety zaczęły być natomiast bardzo popularne w XVIII wieku. Warto wiedzieć, że to właśnie w tej epoce były najważniejszym elementem ubioru. Projektanci zaczęli przywiązywać wagę nie tylko do samej wygody. Gorsety miały też spełniać funkcję estetyczną, a kobiety chciały się w nich czuć wyjątkowo elegancko. W XIX wieku ten element garderoby zaczął mieć metalowe dziurki. Wszystko po to, aby gorsety mogły być jeszcze bardziej ciasno związane. Dzięki temu, panie miały okazję wyglądać atrakcyjniej i uwydatnić swoje atuty. W XXI wieku gorsety wracają do łask. Są coraz częściej zakładane do sukni balowych czy spodni. Kobiety, które decydują się je nosić, podkreślają, że gorsety gwarantują nie tylko wygodę, ale również pozwalają czuć się pięknie i seksownie.

Gorset nie dla każdego?

Generalnie, te elementy garderoby pasują każdemu. Jednak kobiety ze sporą nadwagą powinny ich unikać. Teoretycznie, gorsety mają za zadanie modelować sylwetkę. W przypadku takich pań mogą jednak spowodować, że ich krągłości zostaną jeszcze bardziej podkreślone (ze względu na ściśnięcie w okolicach talii i biustu).
Gorsetów nie powinny zazwyczaj zakładać też kobiety niskie. Większość z nich pasuje paniom, które mają minimum 165 cm wzrostu. Trzeba jednak zaznaczyć, że dużo w tym aspekcie zależy od długości posiadanej talii.

Jak dobrać gorset do spodni?

Przede wszystkim, na początku trzeba zdecydować się na odpowiedni gorset. Najlepszy będzie takie, który ma fiszbiny. Dlaczego jest to tak ważne? Te elementy odpowiadają za podtrzymanie piersi i dbają o prawidłowe wymodelowanie całej sylwetki. W związku z tym, pomagają każdej kobiecie, aby czuła się pewnia siebie i atrakcyjna. Warto dodać, że fiszbiny powinny być metalowe. Wysokiej jakości gorsety są zapinane na busk, przez który przechodzi sznurowanie. To pozwala na kontrolowanie obwodu gorsetu. Gdybyś zdecydowała się na gorset zapinany na metalowe haftki, nie miałabyś takiej możliwości.

Gorsety są bardzo popularne w połączeniu ze spodniami. Znakomicie komponują się z rurkami albo jeansami o klasycznym kroju. Gorsety potrafią wyrównać proporcje i sprawić, że sylwetka będzie wyglądała bardzo kobieco. Aktualnie na topie jest łączenie czarnych gorsetów z niebieskimi dżinsami. Jeśli jesteś kobietą, która lubi zwracać na siebie uwagę, możesz postawić na odważną kolorystykę. W przeciwnym razie zdecyduj się na bardziej stonowane kolory. Najważniejsze jest to, aby gorset był dobrze dobrany do sylwetki. Potem należy już tylko połączyć go kolorystycznie ze spodniami i odpowiedni efekt jest gwarantowany. Takie uwydatnienie kobiecych kształtów przyciągnie wzrok niejednego mężczyzny!

Czy warto nosić gorsety ze spodniami?

Tak. Coraz więcej kobiet przekonuje się o tym, że jest to bardzo nowoczesne połączenie. Obecnie produkowane gorsety są nie tylko wygodne, ale także podkreślają kobiece atuty i sprawiają, że sylwetka jest odpowiednio wymodelowana. Dobranie odpowiednich spodni przyczynia się do tego, że panie prezentują się efektownie i wyjątkowo atrakcyjnie. Dziś gorset to nie tylko element ślubnego stroju czy kompan spódnicy. Idąc z duchem czasu moda musiała zaakceptować trend łączenia go ze spodniami, a nawet zakładania ich wyłącznie jako bieliznę! Prawda jest taka, że dopóki nie zobaczysz gorsetu na sobie, nie będziesz w stanie ocenić czy jest to garderoba dla Ciebie. Szeroki wybór na rynku sprawia, że praktycznie każda kobieta znajdzie idealny dla siebie. I nie trzeba być wyjątkowo odważną, by go założyć. Wystarczy chcieć czuć się kobieco.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą KINGA.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *