Dres też rodzaj

Zastanawialiście się kiedyś jak można by było dokonać podziału ubrań dresowych. My postanowiliśmy pokusić się o wytypowanie kilku gruntownych pozycji, na jakie jesteśmy w stanie natrafić. Sprawdźcie nasz skromny podział rodzajowy dresów.  

Klasyczne

Dresy klasyczne to ubrania, które w głównej mierze produkowano pomiędzy latami siedemdziesiątymi, a dziewięćdziesiątymi. W większości przypadków są niezwykle kolorowe i równie barwne pod względem samego kroju. Najczęściej wykonane są z materiałów takich jak ortalion czy poliester. Są lekkie i przewiewne. W okresie zimowym dobrze stosować pod nie kalesony.

Nowa era

W takich dresach z biegiem lat coraz częściej zaczynali chodzić chłopaki z blokowisk, którzy sięgali też po dresy klasyczne. Te nowej ery są zdecydowanie grubsze, zazwyczaj wykonane z przyjemnej dla ciała bawełny. Można wysnuwać teorię, że taki rodzaj dresów na stałe wszedł do kanonów mody określanej jako moda streatwearowa, czy też bardziej skonkretyzowana hip-hopowa.

Markowe

Jak sama nazwa wskazuje dresy markowe to takie, które zostały stworzone przez konkretną, dobrze znaną i cenioną firmę. Ludzie noszący na co dzień dresy potrafią z kilometra rozpoznać, czy ktoś ma markowy dres. To wszystko dzięki charakterystycznym elementom tych ubrań.

Rynkowe

Z dresami markowymi należy zestawić dresy rynkowe. Tu jednak niektórzy mogą się nieco zdziwić. W naszym przypadku dresy rynkowe, oznaczają te z rynku, czarnego rynku, który jesteśmy też w stanie nazywać bazarem. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, co w takim miejscu jesteśmy w stanie dostać. Dres jest tani, ale ma cztery paski…

Pracownicze

Taki rodzaj dresów jest zdecydowanie mocniejszy. Najczęściej przywdziewają go bardziej odważni ludzie od zwykłych śmiertelników. Takie dresy mogą nosić chociażby członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jeśli chcecie dowiedzieć się również dlaczego nosimy dresy, to koniecznie sprawdźcie ten adres: http://artykulis.pl/zdrowie-i-uroda/moda/dlaczego-nosimy-dresy.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *