Zdradzamy trendy na wiosnę-lato 2013

Dni stają się coraz dłuższe, a zima powoli będzie nas opuszczać. Oznacza to, że śmiało można zacząć myśleć nad stylizacjami na wiosnę i lato 2013. Co modne będzie w tym sezonie?

Kolorowa jak wiosna

Wiosenne trendy zapowiadają prawdziwą burzę kolorów. Wśród modnych stylizacji panować będą różne trendy, dzięki czemu znajdziemy modną kreację w wybranym stylu. Można będzie wybierać  wśród kolorystycznej różnorodności. Wiosną nadal modne będą subtelne pastele i delikatne tkaniny, jednak najmodniejsza będzie biel i kolor miętowy. Równocześnie, modne będą stylizacje fluo i odważne, dzikie eksperymenty ostrych kolorów. Gdzieś pomiędzy tymi skrajnościami w modzie pozostają klasyczne wzory – czyli połączenie czerni i bieli i kontrastowe pasy i geometryczne starcia kolorów.

Wzorowe wzory 2013

W tym sezonie warto podjąć modowe wyzwanie i zdecydować się na wyrazistą szachownicę lub kontrastowe pasy i kalejdoskopowe wzory. Bardzo modne są także motywy skóry węża – zarówno na tkaninach jak i na butach i dodatkach. W modzie pozostają także romantyczne nadruki kwiatowe, a także etniczne, niepowtarzalne stylizacje. Poza tym hitem jest bitwa kolorów i eksperymenty pod szyldem color-blocking – każda z nas może być swatką rozmaitych wzorów i kolorów. Wiosna i lato 2013 to z pewnością sezon na modowe eksperymenty.

sukienka

Modne łączenia

W tym sezonie nadal bardzo modne będą sukienki podkreślające talię – najlepiej łączone z krótką kurtką lub marynarką. Do tego nadal sezonowym hitem są kołnierzyki – zarówno te wszyte w kreacje, jak i te, kupowane osobno. Śmiało można zdecydować się na ryzykowne łączenia stylowe. Warto połączyć na przykład styl rockowy z subtelnymi falbanami i tiulem. Rok 2013 to rok odważnych połączeń i rozmaitości stylów. Do tego nie zapominajmy o baskince i wyraźnym podkreśleniu talii.

botki rieker

Modowa wojna płci

Poza subtelnymi pastelowymi falbanami dozwolone są także odważne, androgyniczne eksperymenty. Panie mogą śmiało sięgnąć do męskiego świata i wyłowić z niego ulubione elementy. Panie śmiało mogą sięgnąć po szelki i luźne garnitury. Do tego królować będą płaskie buty nawiązujące do męskich (np. botki Rieker). Równocześnie z delikatnymi, pastelowymi elementami, nadal modne są elementy rockowe – ćwieki, ramoneski czy też skórzane kamizelki. Sezon wiosna-lato 2013 to szansa na odważne eksperymenty z kolorami i konwencjami – każdy może poszukać swojego stylu, nie wypadając z mody.

źródła zdjęć: House, http://zebra-buty.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *