Styl hipsterski

Ostatnimi czasy często słyszy się określenie ,,hipster”, ,,hipsterski”, a nawet ,,styl hipsterski. By jednak powiedzieć nieco więcej na temat stylu hipsterskiego wypada najpierw wyjaśnić kim jest sam hipster.     

Jest to nic innego jak współczesna subkultura. Nie można jej jednak mylić z kulturą hipisowską, nawet jeśli mają ze sobą coś wspólnego. Hipsterzy stawiają w siebie w opozycji do tego co dominuje w kulturze ogólnej,  uznają siebie za tych, którzy są przeciwni kulturze masowej. O samych sobie mówią, że tworzą anty – mainstream. Swoją indywidualność oraz oryginalność podkreślają m.in. poprzez strój oraz moda hipsterska.

Strój typowego hipstera ma dużo wspólnego ze stylem vintage, także nieco z klimatem hipisowskim. Ogólnie mówiąc styl hipsterski odrzuca wszystko to, co jest aktualnie modne. Jeśli zatem modne aktualnie są ubrania w kolorze szmaragdowym, hipster prawdopodobnie z czystej przekory założy wszystko tylko nie szmaragd, a najchętniej sięgnie po strój, który może być uważany przez osoby wzorujące się na głównym nurcie za ,,obciachowy”.  Tego typu moda jednak paradoksalnie została też dostrzeżona przez tych, który tworzą modę dla mas. W wielkich sieciówkach można spotkać już nawet manekiny wystylizowane na hipsterów.

Co może mieć na sobie ubrany hipster? Koszule flanelowe, dresy, stare powyciągane swetry, podziurawione spodnie, albo koszulki wyciągnięte z szafy mamy lub babci. Hipster bardzo chętnie odwiedza szmateksy tam bowiem może znaleźć coś, co podkreśli jego oryginalność oraz indywidualność.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *