Prezent ślubny – jak go wybrać?

Prezenty ślubne są utrapieniem wielu gości. Jeżeli para młoda nie zastrzeże w zaproszeniu, że prosi o prezenty pieniężne, wiele osób będzie rozmyślało nad odpowiednim podarunkiem. Prezenty ślubne nalezą niestety do niewdzięcznych. Jak je wybierać?

Lista prezentów

Ma swoje plusy i minusy. Goście, którzy mogą się do niej dostosować, nie muszą poszukiwać pomysłów na podarek, a zakupić jedną ze wskazanych przez młodych rzeczy. Z drugiej jednak strony, nie każdego z nas stać będzie na niektóre z wymienionych przedmiotów. W takim przypadku sytuacja będzie niezręczna zarówno dla pary młodej jak i gości. Listę prezentów można jednak potraktować orientacyjnie i zainspirować się nią do wymyślenia innego, przystępnego dla nas prezentu.

Brak pomysłów

W wielu przypadkach jednak goście zdani są na własną inwencję i pomysłowość. Dla wielu z nich, zwłaszcza członków dalszej rodziny, jest to kwestia niezwykle kłopotliwa. Niezbyt częste kontakty i spotkania nie pozwalają bowiem na ocenę, co nowożeńcy chcieliby dostać lub czego potrzebują. W takim wypadku stawiamy zwykle na uniwersalne prezenty: żelazko, czajnik, porcelana i inne tego typu sprzęty, które w każdym domu znajdą swoje miejsce. Jest tu jednak ryzyko, że prezenty będą się dublować i tym samym staną się młodym po prostu niepotrzebne.

Jak sobie poradzić?

Jeżeli lista prezentów nie została przez parę młodą stworzona, możemy po prostu zapytać, jakiego rodzaju prezent chcieliby dostać. Być może uzyskamy konkretną odpowiedź. Jeśli państwo młodzi należą do naszych najbliższych osób, z pewnością wiemy, o czym ci marzą, czego potrzebują lub co na pewno im się spodoba. Warto także podpytać ich rodziców czy innych krewnych –być może oni będą potrafili zasugerować nam odpowiedni zakup. Dobrym pomysłem będzie, jeśli przy wyborze upominku będziemy kierować się jego funkcjonalnością i praktycznością.

Więcej porad przeczytacie tutaj.

Photo credit: Lnk.Si / Foter  (CC BY 2.0)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *