Nie daj się jesiennej chandrze

Czasami łapiesz doła i uważasz, że nic Ci w życiu nie wychodzi? Cóż, taki dzień zdarza się każdej z nas. Aby powrócić do optymistycznego trybu życia, nie trzeba czekać na moment aż humor sam się poprawi. Są pewne sposoby na to, by uczynić życie lepszym od razu, a nawet sprawić, by znów nie zaprowadziło nas w smutny zakątek.

1.Płakać każdy może, trochę głośniej – ale nie będzie gorzej

Jedną z zasad powrotu do dobrego samopoczucia jest wyrzucenie z siebie wszystkich trosk. Nie warto chować ich głęboko w sobie. Pozwólmy wyrzucić je z siebie, a od razu zrobi nam się lepiej. Co więcej, ciągłe udawanie, że wszystko jest ok może prowadzić do jeszcze większego stresu – warto? Zdecydowanie nie. Nie uszczęśliwiajmy wszystkich wokół – a jeśli już, to zacznijmy od siebie samych.

2.Trochę ruchu

Jeśli masz już siedzieć w domu to poćwicz. Ruch wyzwala endorfiny, które nie bez powodu nazywane są hormonami szczęścia. Już nawet półgodzinne ćwiczenia dodadzą Ci sił i uśmiechu na twarz na długie godziny.

3.Jedz i czuj się z tym dobrze

Wiele z nas z powodu diety odmawia sobie wszelkich słodyczy. Czasami jednak trzeba zjeść małe co nieco, które da radość zarówno podniebieniu, jak i naszemu samopoczuciu. Jeśli non stop będziemy sobie czegoś odmawiały, będziemy wiecznie chodzącymi smutaskami – a wtedy nawet szczupła talia nas nie uszczęśliwi.

4.Relax, relax, relax

Jeśli prowadzić życie w biegu – zwolnij. Nic nikomu się nie stanie, jeśli czegoś odmówisz. Znajdź czas także dla siebie. Ciągłe zabieganie nie prowadzi do niczego dobrego. Każdemu z nas należy się (dłuższa) chwila relaxu. Czy odprężenie w wannie brzmi ciekawie? To na co czekasz?

5.Nie bierz wszystkiego serio

Często zdarzają się sytuacje, w których po prostu trzeba wrzucić na luz. Odpuśćmy to, czy inne zadanie. Nie dążmy za wszelką cenę do wyznaczonego celu. Z odpowiednim podejściem możemy o wiele więcej.

6.Spraw sobie coś, co da Ci radość

Wspólny wyjazd z przyjaciółmi za miasto, a może wspólne gotowanie? Obecność przyjaciół to niezastąpiony element w życiu człowieka. Wspólna zabawa nie tylko zbliża, ale też z pewnością doda Ci skrzydeł.

To jak, głowa do góry i zacznij żyć pełnią życia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *