Najbardziej kontrowersyjne stroje w piosenkarek

Bycie artystką nie jest rzeczą łatwą. Przede wszystkim należy cały czas przypominać o sobie fanom, mediom i innym muzykom. Najprościej dokonać tego oczywiście szokującym strojem. Nie od dziś bowiem wiadomo, iż nic tak nie podnosi poziomu kliknięć jak choć trochę odsłoniętego ciała.

Do klasycznych tego typu wydarzeń zaliczyć już należy występ Janet Jackson wraz z Justinem Timberlakiem na amerykańskim finale Super Bowl w 2004 roku. Wówczas to, ubranej w bardzo obcisły skórzany kombinezon piosenkarce, zdarto „przypadkiem” część kostiumu zasłaniająca pierś.

Rok temu z kolei swoje wdzięki zaprezentowała w klipie „Wrecking Ball ” Miley Cyrus. Jej strój właściwie nie był zbyt obfity ponieważ stanowiły go tylko… buty. Nie inaczej rzecz miała się na gali MTV odbywającej się w tym samym roku gdzie piosenkarka wystąpiła prawie nago.

Nieco starsza historią jest klip „Wicked Games” Chrisa Izaaka, który w momencie wyjścia (1989 rok) wywołał bardzo dużo zamieszania. Okazało się bowiem, iż występująca w nim modelka jest praktycznie naga.

Nie mniej skandalizujące były stroje Madonny. Amerykanka włoskiego pochodzenia słynie z tego, że uwielbia prowokować publiczność i krytyków. Jak wiadomo piosenkarka w początkach swojej kariery uczestniczyła w rozbieranych sesjach jednak później chęć do „lekkich” strojów nie minęła czego przykładem jest choćby teledysk „Girl Gone Wild” zablokowany nawet przez youtube ze względu na nieprzyzwoite sceny.

Nagość i prowokacyjny strój jest więc świetną formą autopromocji, co często wykorzystują gwiazdy estrady.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *