Moje małe kosmetyczne triki!

Ten post będzie trochę inny niż poprzednie. Chcę podzielić się z Wami kilkoma kosmetycznymi trikami, które zdecydowanie ułatwią życie każdej z nas! Ciekawe o czym mówię? Zapraszam do dalszej lektury!

1. Odżywka zamiast pianki!

Zdarzyło Wam się, że akurat skończyła się pianka do golenia a zapomniałyście kupić kolejnego opakowania? Nic nie szkodzi! Do nóg użyjcie po prostu dowolnej odżywki do włosów. Skóra będzie gładka i świetnie nawilżona.

2.Mąka ziemniaczana na włosy!

Suchy szampon to dość nowy produkt drogeryjny, które zaskarbił już sobie sympatię wielu kobiet. Co jeśli nie macie pod ręką takiego szamponu, a Wasze włosy są w nie najlepszym stanie akurat gdy musicie wyjść z domu? Pomoże najzwyklejsza mąka ziemniaczana. Odrobinę wetrzyjcie we włosy a potem dobrze wyczeszcie. Ważne by nie przesadzić z ilością, gdyż włosy mogą zrobić się białe.

3. Zmywanie lakieru!

Czy macie czasem tak, że chcecie zmyć lakier z paznokci u stóp, w taki sposób by nie uszkodzić manicure u rąk? Niestety jest to nie lada wyzwanie i najczęściej kończy się niechcianym ubytkiem lakieru. Ale jest na to rada! Wystarczy użyć zwykłej wkładki higienicznej- zewnętrzna część pozostanie po prostu sucha i paznokciom u rąk nic się nie stanie!

4.Szminka na zębach? Ależ faux pais!

By szminka nie przeniosła  się również na zęby warto jest na chwilę włożyć palec do ust (umyty oczywiście!) i delikatnie go wyciągnąć, tak by pozostałości produktu pozostały na nim.

5.Przedłuż trwałość szminki!

Wystarczy, że nałożysz jedną warstwę, potem delikatnie odciśniesz usta na chusteczce i znów pomalujesz usta. Możesz również przed nałożeniem produktu posypać je delikatnie odrobiną transparentnego pudru.

6.Więcej rzęs?!

By zwiększyć objętość rzęs wystarczy nałożyć jedną warstwę tuszu, następnie lekko przypudrować rzęsy pudrem transparentnym i dodać kolejną warstwę produktu. Drobinki pudru sprawią, że nasze „firanki”  staną się gęstsze.

7. Cytryna wybiela!

Jeśli po zmyciu kolorowego lakieru Twoja płytka paznokcia jest mocno odbarwiona, najlepszym sposobem będzie potraktowanie jej sokiem z cytryny. Grubym plastrem tego owocu pocieramy energicznie płytkę. Już po pierwszym zabiegu efekt będzie widoczny gołym okiem!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *