Moda to całe życie!

string-fashion

Jeżeli ktoś bardzo nie chciałby się zgodzić ze zdaniem w tytule wpisu, od razu odsyłam do znalezionej chociażby w Wikipedii, definicji.

Moda, czy inaczej „styl” odnosi się do bardzo wielu dziedzin życia. Oczywiście w pierwszej kolejności pojęcie te kojarzymy przede wszystkim ze sposobem ubierania się. Modny może być jednak sam styl bycia, zachowania, mówienia, styl artystyczny, muzyczny, jak również ogólnie pojmowany światopogląd.

Ja, zakładając tematycznego bloga, skupie się jednak niemal wyłącznie, na modzie w ujęciu trendów w projektowaniu ubrań, a także samych dodatków i wszystkiego co tworzy całokształt stylizacji, wyglądu.

W tym przypadku należy odróżnić „modę” od „stylu”. Moda to rodzaj awangardowych rozwiązań dotyczących ubioru, pewna intuicja wytyczania nowych trendów. Sam styl natomiast, to indywidualny sposób wyrażania siebie poprzez ubiór właśnie. Dobieranie i zestawianie określonych elementów stroju (codziennego i nie tylko) do własnego gustu, potrzeb psychicznych, okoliczności itd.

moda

Dla mnie moda, to inspiracja dla mojego stylu. A jak jest w Waszym przypadku? Zwracanie uwagę na aktualne trendy, czy wasz styl jest całkowicie od nich niezależny? A może całkowicie nieświadomie kierujecie się modą, poprzez naśladownictwo innych osób? Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii na ten temat.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *