Moda, modniej, Mediolan!

milan

Tak jest, Mediolan niewątpliwie jest stolicą mody (i luksusu). We włoskim miasteczku znajdziemy butiki najbardziej znanych na świecie projektantów. Czas dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. 

O samym Mediolanie

Mediolan to drugie co do wielkości miasto we Włoszech. Położone jest w jego północnej części, na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej. Zlokalizowane jest między trzema rzekami i samymi Alpami. Mediolan zamieszkuje prawie 1,5 mln ludzi.

Mediolan jest jednym z najbogatszych miast Europy, a przy tym jednym z najważniejszych ośrodków mody. Skupia w sobie także cząstkę artystyczną. Brera, dzielnica Mediolanu to połączenie klimatycznych uliczek, kawiarenek, galerii sztuk piękna i antykwariatów. Inna dzielnica, Navigli to miejsce, które rozbrzmiewa muzyką przez całą noc.

Co warto zobaczyć w Mediolanie?

Główną atrakcją jest tzw. Złoty Kwadrat. Są to cztery ulice, wzdłuż których królują najbardziej znane, światowe butiki. Prada, Armani, Versace, Gucci, Dolce&Gabbana są w zasięgu dosłownie kilku kroków. Trzeba zaznaczyć, że każdy ze sklepów jest naprawdę imponujący. Co ciekawe, można spotkać w nich wiele ikon światowej mody, które przyleciały specjalnie do Mediolanu na krótkie zakupy. Wszystkie osoby zainteresowane modą koniecznie muszą się wybrać również do galerii Wiktora Emanuela. Jest to najstarszy pasaż handlowy w Mediolanie. Co ciekawe, jeśli znajdziemy w nim rzeźbę byka, nie zapomnijmy się obrócić o 360 stopni. Przyniesie nam to długowieczne szczęście. Ważną lokalizacją jest także centrum handlowe La Rinascente.

galeria

Będąc w Mediolanie warto udać się także na Plac la Scala. Znajduje się tam najwspanialsza opera światowa „ La Scala”. Jej wnętrze jest imponujące. Pozłacany sufit, ogromne żyrandole i do tego wystawiane największe opery. Kolejnym ważnym punktem jest Plac Duomo z ogromną katedrą na czele. Udając się na jej szczyt można zobaczyć nie tylko sam Mediolan, ale także jego okolice i szczyty Alp. Ostatnim punktem (dla wielu punktem kulminacyjnym) jest obraz „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci. Fresk znajduje się w kościele Santa Maria i bilet wstępu najlepiej zamówić jest dużo wcześniej.

mediolan

Nie zapomnijmy, że Mediolan to również światowe pokazy mody. Mediolan jest przecież jednym z miast „Wielkiej Czwórki” organizującym wielkie tygodnie mody.

http://youtu.be/GDLW0Os0deU

Można śmiało stwierdzić, że Mediolan to miasto które wręcz żyje z mody. Liczne instytuty projektowania mody, studia mody czy same pokazy to to, czym miasto tętni najbardziej.

Mielibyście ochotę się tam wybrać? A może mieliście już okazje?

źródło zdjęć: jeff kung / Foter.com / CC BY-SA; Bert Kaufmann / Foter.com / CC BY-SA

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *