Męskie płaszcze zimowe

Każdy elegancki mężczyzna powinien mieć w swojej szafie zimowy płaszcz, który będzie idealnie współgrał z garniturem i pasował na bardziej oficjalne wyjścia. Wybór jest ogromny, dlatego warto poszukać modelu, który będzie dopasowany do naszych potrzeb oraz sylwetki.

 

Rodzaje zimowych płaszczy

Panowie na swój wygląd zwracają dużą uwagę i zależy im, aby wyglądać stylowo i elegancko. Producenci wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom proponują różnego rodzaju płaszcze, które można dopasować do sylwetki i okazji. Męskie płaszcze klasyczne możemy podzielić na jedno- i dwurzędowe. Pierwszy z nich od dawna cieszy się nieustającą popularnością, jednak jego wygląd uległ pewnym zmianom. Jeszcze kilkanaście lat temu najczęściej wybierano płaszcze długie, które sięgały przynajmniej za kolana. Zapewniały one odpowiednią ochronę przed mrozem i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Obecnie mężczyźni nie potrzebują aż tak ciężkich ubrań, bowiem na świeżymi powietrzu nie spędzają tak dużo czasu. Panowie chętnie wybierają modele krótsze, przed kolano, w których wygodnie jeździ się samochodem. Płaszcze dwurzędowe, jak wskazuje nazwa, cechują dwa rzędy guzików. Tego typu płaszcze kojarzą nam się przede wszystkim z ubiorem wojskowym. Takie modele wyglądają bardzo ciekawie, jednak optycznie dodają kilogramów, dlatego zdecydowanie bardziej poleca się je mężczyznom szczupłym.

 

Płaszcz na każdą okazję

Wybierając płaszcz na zimę należy wybrać model jak najbardziej uniwersalny. Warto go dopasować do swoich potrzeb i stylu życia. Jeżeli na co dzień ubieramy się elegancko i najczęściej zakładamy na siebie garnitur, to warto wybrać model bardziej oficjalny. Fason powinien być idealnie dopasowany do sylwetki, wskazane są także dwie kieszenie i gładki materiał bez wzorów. W takim przypadku niezwykle istotna jest także długość płaszcza – nie może być on krótszy niż marynarka. Do codziennego użytku, jednak nie w parze z garniturem, można wybrać nieco luźniejszy fason płaszcza. W takim przypadku postawić można na modele z różnego rodzaju wzorami, które ożywią nasz wizerunek. Najbardziej funkcjonalny będzie płaszcz z kołnierzem, który przy niesprzyjającej pogodzie można postawić.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *