Jakie rękawiczki są modne w tym sezonie?

Termometr wcale nie musi wskazywać minusowych temperatur, aby nasze dłonie po krótkim pobycie na zewnątrz były prawie lodowate. Niektórzy rękawiczki zaczynają nosić już na początku jesieni – nic dziwnego, bowiem zmarznięte dłonie to nic przyjemnego. Rękawiczki mogą być dla nas nie tylko ochroną przed zimnem, ale również ciekawym dodatkiem do naszego ubioru.
Do czego dopasować rękawiczki?
Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bowiem wybór rękawiczek zależy wyłącznie od naszej estetyki. Jeżeli stawiamy wyłącznie na funkcjonalność, to możemy wybrać rękawiczki w kolorystyce zbliżonej do naszej kurtki czy płaszcza. Wiele osób łączy także kolorystykę czapki i rękawiczek, starając się, aby były w podobnych barwach. Wybierając kolorowe i rzucające się w oczy rękawiczki, w prosty sposób ożywimy nasz wygląd. Wszystko zależy wyłącznie od naszej pomysłowości i odwagi w łączeniu kolorów. Zwykłe rękawiczki możemy kupić już za kilka złotych, więc można pokusić się o posiadanie kilku par, których możemy używać naprzemiennie. Wybierając się na oficjalne spotkanie możemy założyć rękawiczki w stonowanych kolorach, natomiast na spacer po parku możemy wybrać odważniejsze kolory. Warto mieć również jedną parę rękawiczek dobrej jakości, najlepiej skórzanych. Są one nie tylko niezwykle elegancki, ale przede wszystkim bardzo ciepłe.
Rękawiczki na topie
Ponadczasowe i modne każdej zimy są wspomniane wcześniej rękawiczki skórzane. Ich cena, w porównaniu do materiałowych odpowiedników, może wydawać się nieco na wyrost. Jednak możemy mieć pewność, że będą one nam służyły przez długie lata. Jeżeli zdecydujemy się na ich zakup, to powinniśmy przede wszystkim wybrać odpowiedni rozmiar. Do dobrania rozmiaru będziemy potrzebowali obwodu dłoni (ale bez kciuka). Zazwyczaj w sklepach spotykamy się z rozmiarówką w calach francuskich, w których 18 centymetrów obwodu dłoni odpowiada 6 calom. Coraz większa popularnością cieszą się rękawiczki (niezależnie od materiału), z różnego rodzaju motywami i zdobieniami. Z mody nie wychodzą także kratki i paski.

*

No to jeszcze jeden dylemat na dziś – spódnica czy spodnie? Odpowiedź pod tym adresem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *