Jak zapewnić skórze młody wygląd na dłużej

młoda skóra

Moje drogie, dbanie o wygląd to także dbanie o cerę. Przed Wami kilka krótkich porad, które pozwolą zachować młodą skórę na dłużej. Mimo, że wciąż jesteśmy młode, ważne jest, by odpowiednio zadbać o nią już teraz. 

Najskuteczniejszymi obecnie kosmetykami, które pomagają nam zwalczać objawy starości są te, które:

  • nawilżają,
  • chronią przed słońcem,
  • przyspieszają realizację procesów naprawczych,
  • pobudzają produkcję kolagenu oraz elastyny.

W związku z powyższymi czterema funkcjami kosmetyków ważne jest, by na rano zastosować kosmetyki, które ochronią i nawilżą skórę podczas całego dnia, a w nocy nałożyć kremy reperujące zmęczona skórę.

krem ochronny

Ponadto należy chronić skórę przed słońcem. Ta zasada działa nie tylko latem. Większa ilość promieni słonecznych niestety niekorzystnie wpływa na proces starzenia. Promienie słoneczne powodują bowiem niszczenie kolagenu i elastyny.

Nie zapomnijmy także o regularnych złuszczaniu naskórka, który jest bardzo ważnym dla skóry zabiegiem. Złuszczony martwy naskórek, przyczynia się do poprawienia wyglądu i stanu skóry.

Wśród kosmetyków, które dodatkowo odmładzają skórę, warto wybrać te z retinolem. Powoduje on wygładzenie skóry oraz poprawia jej kolor. Trochę łagodniejszym kosmetykiem dla skóry o podobnym działaniu jest ten, który zawiera peptydy.

Jeśli będziemy dbać o ochronę skóry, jej nawilżanie i odpowiednie złuszczanie, zapewnimy jej ładny wygląd na długie lata. A więc do dzieła.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *