Jak dobrać krawat do koszuli?

krawat

Krawat to ważny element męskiego stroju. Dzięki niemu łatwo podkreślić swój styl, szyk i elegancję. Warto więc wiedzieć jak odpowiednio go dobrać do koszuli.

W wyborze odpowiedniego krawata liczy się materiał z którego jest wykonany, kolor i oczywiście okazja. Najbardziej eleganckie krawaty wykonane są z jedwabiu. Niektóre zawierają również domieszki bawełny lub lnu. Krawaty wełniane lub tweedowe świetnie pasują zwłaszcza do sportowych koszul.

Dobór odpowiedniego krawata do koszuli zależy głównie od okazji, na jaką się go wkłada. Gładkie krawaty z reguły noszone są na oficjalnych uroczystościach. Do codziennego garnituru, w jakim chodzi się do pracy warto włożyć krawat w prążki lub we wzory.

Dobór odpowiedniego krawata do koszuli zależy głównie od materiału, z którego jest wykonany. Stosuje się zasadę noszenia gładkiego krawata do wzorzystej koszuli lub wzorzystego do gładkiej. Podobnie jest przy okazji opozycji mat-błysk. Błyszczący krawat nie powinien być zakładany to takiej koszuli. Oczywiście ważna jest również okazja, na jaką zakłada się dany krawat. Gładki świetnie sprawdzi się na wszelkich uroczystościach, wzorzysty z reguły zakładany jest przez mężczyzn do garnituru codziennego.

krawat

Jeśli chodzi o długość krawata to powinien on mieć około 145-150 cm, by po zawiązaniu jego końce sięgały paska spodni. Zakładając krawat na oficjalne spotkania lub eleganckie przyjęcia warto pamiętać o spinkach do niego.

By krawat był dobrym uzupełnieniem stroju należy wybrać odpowiedni sposób jego wiązania. Wybór ten często zależy od fasonu kołnierzyka koszuli – typ button down najlepiej prezentuje się z prostym krawatem,z kolei kołnierzyk włoski raczej wymaga węzła windsorskiego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *