Hip-hopowy styl jest coraz szerszy

To znak naszych czasów. Obecnie hip-hopowa subkultura jest jedną z najbardziej popularnych, panujących wśród naszego społeczeństwa. Co możemy powiedzieć o jej stylu?

Styl hip-hopowy jest szeroki. Dlaczego, możecie się dowiedzieć czytając chociażby ten świetny artykuł, który świetnie wyjaśnia wszelkie niedopowiedzenia. My jednak postanowiliśmy pójść jeszcze dalej i zwrócić uwagę na to, że hip-hopowa moda jest dziś coraz bardziej szeroka, ale nie tylko ze względu na taki rozmiar odzieży czy obuwia, które noszą ludzie związani z miejską kulturą.

Chodzi głównie o to, że dziś tak naprawdę ta moda coraz bardziej się różnicuje i w hip-hopowym guście jest nosić także inne ciuchy, także te o dziwo nieco bardziej wąskie. Przykładów jest coraz więcej, ponieważ taki trend nadają najwięksi bohaterowie w całej sprawie, czyli artyści od lat występujący, czy to na polskiej, czy zagranicznej scenie. Jako, że jesteśmy w Polsce, warto zaczepić kogoś z naszych. Dobrym przykładem jest chociażby Pezet, który łączy szeroki daszek z typowo amerykańską, gangsterską kurtką oraz nieco węższe spodnie, o których jeszcze trochę lat temu nie pomyślałby żaden z raperów. Tutaj chodzi jednak nie tylko o same ubieranie się, ale o cały styl i na przykład coraz bardziej zróżnicowane fryzury. Dziś poważany raper niekoniecznie musi być wygolony do zera, tylko na przykład tak jak Ten Typ Mes nosić fryzurę, która jest na topie nawet wśród piłkarzy, czy tak jak Zeus spróbować czegoś bardzo odważnego, czym rzecz jasna naraził się na falę hejtu, o czym akurat nie warto wspominać.

Hip-hopowa moda rozszerza się też coraz bardziej ze względu na tą piękniejszą płeć, która zagościła w niej już na dobre. Dziś już nikt nie dziwi się, albo chociaż dziwi się w zdecydowanie mniejszym stopniu, że w rapowych numerach na całym świecie mogą występować kobiety, ale nie tylko te zgrabnie podśpiewujące refreny, ale także rapujące, stanowiące prawdziwą konkurencję dla męskiego grona. Coraz więcej i coraz śmielej kobiece grono sięga zgodnie z tą teorią do stricte hip-hopowej garderoby. Co w tym wszystkim bardzo ważne, ta moda jest w stanie się do nich też coraz bardziej dostosowywać, oferując im ubrania, które są bardziej kobiece.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *