Gdzie na weekend?

Wielu z nas wykorzystało już swoje urlopy. Z utęsknieniem zatem czekają kolejnych wakacji, które będę mogli wykorzystać na leniuchowanie i relaks. Jeśli znajdujecie się właśnie w takiej sytuacji, warto pomyśleć nad weekendowymi wyjazdami, które sprawią, że poczujemy się jak na mini wakacjach. Jak zatem można wykorzystać weekend?

Pierwszym pomysłem, który może wykorzystać w ramach weekendowego wyjazdu jest wylot z tanimi liniami lotniczymi. Coraz więcej słyszy się o tym, że nasi znajomy byli na weekend w Paryżu czy Mediolanie i zapłacili za to kilkaset złoty (ze wszystkim, dla dwóch osób). Można to osiągnąć w bardzo prosty sposób. Po pierwsze kupno biletów z wyprzedzeniem. Jeśli trafimy na okazje, w której bilety możemy kupić za kilkanaście złotych, nie ma się co zastanawiać. Nawet jeśli okaże się, że termin nam nie podpasuje, stracimy jedynie kilkanaście złotych. Drugą rzeczą jest zakwaterowanie. Najtańszą opcją jest coachsurfing. Jest to zamieszkanie u kogoś przez kilka dnia na przysłowiowej kanapie, w zamian za przyjęcie go do siebie, gdy będzie odwiedzał nasz kraj. Trzecią rzeczą jest poruszanie się po mieście. W tym przypadku warto jest zainwestować  w miejskie rowery. Jest to najtańsza forma. Jazda miejskimi rowerami do ok 20-30 minut jest darmowa, dzięki czemu dostaniemy się do najpopularniejszych miejsc w danym mieście szybko i za darmo. Wystarczy tylko wpłacić kaucję.

Drugim pomysłem na weekendowy wyjazd, podczas którego zupełnie oderwiemy się od rzeczywistości jest wyjazd do parku rozrywki. Najbardziej atrakcyjnymi obecnie ofertami są Heide Park czy Tropical Island. Położone w Niemczech parki przyciągają turystów z całej Polski. Dojazd do nich jest prosty, a spędzony czas jest zdecydowanie wart swojej ceny.

Trzecim rozwiązaniem jest wyjazd w Polskie góry. Wędrówki po górach z pewnością pozwolą rozluźnić się i spędzić miło czas na łonie natury. Podobnie jest z naszym polskim morzem. Skoro mamy tę możliwość skorzystania z dobrodziejstw położenia naszego kraju, to dlaczego tego nie wykorzystać właśnie w weekend?

A jakie są Wasze sposoby na spędzanie wolnych weekendów?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *