Czy nosisz swój rozmiar biustonosza?

biustonosz

Czy wiedziałaś, że większość Polek nosi źle dobrane biustonosze? Tymczasem biustonosz to nieodzowna część damskiej garderoby i bardzo ważny jest jego odpowiedni dobór. Przeczytaj ten artykuł i zweryfikuj swój rozmiar.

Aby sprawdzić jaki potrzebujemy rozmiar stanika, należy zmierzyć obwód klatki piersiowej pod biustem i obwód piersi. Wystarczy sięgnąć po centymetr krawiecki i ciasno opasać się nim pod biustem na wydechu. Od otrzymanego wyniku trzeba odjąć 5 cm i zaokrąglić w dół do najbliższego rozmiaru (60, 65, 70, 75, 80, 85 itd.). W biuście należy zmierzyć się luźno. Następnie odjąć mniejszy wynik od wyższego. Można zerknąć do tabel, które znajdują się w internecie, ale można też kierować się następującym przedziałem liczbowym. Jeśli różnica obwodów wynosi od 10 cm do 11 cm, to mamy miseczkę A, jeśli od 12 cm do 14 cm, to miseczkę B, jeśli od 14 cm do 16 cm, to miseczkę C, jeśli od 16,5 cm do 19 cm, to miseczkę D itd.

biustonosz

Kupując biustonosz, poza rozmiarem, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Miseczki powinny obejmować całe piersi. Piersi nie mogą się z nich wylewać. Aby piersi lepiej się ułożyły w staniku, wystarczy się nachylić. Jeśli model posiada fiszbiny, to nie mogą one powodować dyskomfortu poprzez wbijanie się w ciało. Końce fiszbin powinny być skierowane w środki pach. Trzeba też zwrócić uwagę na ramiączka. Nie mogą wbijać się w ramiona, ani zsuwać. Najlepiej jeśli nie dają się podnieść na wysokość 3 cm lub 4 cm. Ważne jest też to, aby obwód nie przesuwał się do góry. Mierząc biustonosz dobrze jest trochę się poruszać, np. podnieść ręce do góry i sprawdzić czy obwód i cała reszta pozostają na swoim miejscu. Dobrze jest też założyć bluzkę lub sukienkę, by sprawdzić jak dana bielizna wpływa na układanie się ubrań. Jeśli obwód biustonosza będzie za duży, to będzie wystawał z tyłu sukienki. Zdarzyło wam się to widzieć na ulicy? Z pewnością. Świadczy to o źle dobranym staniku. Obwód jest bardzo ważny, bo to on podtrzymuje piersi, a nie ramiączka.

Bielizna seksowna to taka, która sprawia, że czujemy się kobieco i pięknie. To bielizna dobrana prawidłowo do naszych rozmiarów i potrzeb. Seksowny jest tylko ten biustonosz, który jest dobrze dobrany. Źle dobrany biustonosz może być przyczyną poważnych schorzeń, takich jak bóle pleców, bóle kręgosłupa czy migreny i bóle głowy od ciasnych ramiączek. Dobrze dobrana bielizna uwydatnia kształty sylwetki, podkreśla talię, nadaje właściwe proporcje i sprawia, że ubrania lepiej się układają. Dobrze dobrany biustonosz powinien uwydatnić mały biust i utrzymać duży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *