By włos Ci z głowy nie spadł…

O profesjonalnej pielęgnacji włosów możemy mówić tak naprawdę dopiero od kilku lat. Wcześniej do tej kwestii zupełnie nie przywiązywano wagi. Dziś powstają co raz to nowe technologie, kosmetyki. Wszystko by włosy były zdrowe, lśniące i piękne!

Zagłębiając się w pielęgnację, warto wyjść wiedzieć z pewnością od tego, jak zbudowany jest włos. Struktura włosa po wierzchu na powłokę składającą się z łusek. Zdrowy włos ma łuski zamknięte, czyli przylegające do niego. Włosy zniszczone najczęściej mają łuski otwarte, zjawisko to jest winne znikaniu z włosa witamin i wody, powodując jego osłabienie za sprawą nieprawidłowego nawilżenia i niedoboru witamin. Włosy przez częste farbowanie, suszenie, prostowanie, długie eksponowanie je na słońcu tracą swoją witalność i robią się suche, pozbawione połysku, zaczynają wypadać.

Wiadomym jest, że najlepiej na włosach znają się specjaliści, czyli fryzjerzy, którzy dzięki zastosowaniu specjalnych zabiegów w salonie (np saunie)  natychmiast poprawią kondycję naszych włosów. Jest to jednak dość kosztowna sprawa, dlatego o pielęgnacji warto pomyśleć w domu. Z reguły wystarczy dobrze dobrany szampon i odżywka.

Sposób na włosy przetłuszczające się:

Najlepszą metodą mycia włosów przetłuszczających się jest tzw. metoda OMO (odżywka-mycie-odżywka) .Na czym polega?

Zaczynamy od dokładnego namoczenia włosów. Skórę głowy myjemy szamponem, natomiast na końcówki nakładamy odżywkę. Pianą wytworzoną przez szampon delikatnie myjemy końcówki. Dokładnie The retrieved retrieve data from hard drive will be stored into one R object, which is considered as Dataframe. spłukujemy. Następnie na całe włosy nakładamy maskę lub odżywkę, trzymamy ją od kilku do kilkunastu minut i znów spłukujemy. Jest to idealny sposób na pielęgnację włosów skłonnych do przetłuszczania przy skórze głowy, a dość suchych i zniszczonych na końcówkach.

Sposób na wypadające włosy:

Wypadanie włosów może mieć różne podłoże. Najlepiej wzmocnić wtedy włosy zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Najlepiej zakupić  suplement diety bogaty w takie składniki jak: cynk, krzem, skrzyp i witaminy. Po każdym myciu dobrze jest używać odpowiedniej odżywki lub specjalnej wcierki (nakładamy ją na skalp głowy, delikatnie wcierając). Warto też zrezygnować z prostownicy i suszarki. Jeśli jednak nie jest to możliwe, najlepiej stosować chłodny nawiew powietrza w suszarce. Na poprawę stanu włosów trzeba niestety poczekać kilka miesięcy.

Sposób na rozdwojone końcówki:

Co jakiś czas dobrze udać się do fryzjera i je podciąć. W sklepach i drogeriach dostępne są różne rodzaje serum do włosów, które świetnie sprawdzą się na suche końcówki. Idealnie odżywi je również olejek rycynowy, który najlepiej nakładać na suche włosy na noc, a rano dokładnie zmyć.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *