Największe odzieżowe błędy

skerpety

Kupując różne ciuchy, często podejmujemy pochopne decyzje, które obciążają nasz portfel, szafę i sumienie – które musi potem patrzeć na niepotrzebną, nieużywaną stertę ubrać. O czym pamiętać i czego unikać, podczas robienia zakupów odzieżowych?

  1. Kupowanie zbyt małych ubrań. Owszem, można kupić ubranie z myślą, że niedługo i tak schudniemy, ale czy na pewno warto? Być może mamy faktycznie bardzo silną wolę i nasz optymizm jest podparty tak solidnym filarem, jak talent samego Wróżbity Macieja, ale jeśli nie mamy tak silnych sojuszników, lepiej to przemyślmy kilka razy. Spójrzmy prawdzie w oczy – dyscyplina , dyscypliną ale nasze pokrewieństwo z leniwcami, jest czymś, czego trudno się wyprzeć i co może zdominować nasze postępowanie. Badania powszechnie znanych amerykańskich naukowców dowodzą, że 11 na 10 za małych ciuchów, ląduje w śmietniku, a ich nadmiar jest jedną z głównych przyczyn zawałów serca i sięgania po alkohol i narkotyki, a także bezpośrednią przyczyną powstawania globalnego ocieplenia. Wyjścia z sytuacji nabycia zbyt ciasnych ciuchów są co najmniej dwa – i oba są straszne. Nie idźcie ta drogą!

 

  1. Kupowanie odważnych ciuchów, które „być może kiedyś ubierzemy”. Owszem, od czasu do czasu możemy ubrać coś ekstrawaganckiego, jeśli jednak jesteśmy rasowymi introwertykami, szansa na to, że wystąpimy w odważnej, rzucającej się w oczy kreacji, jest dość niewielka. Warto więc ograniczyć do minimum szalone zakupy – chyba, że planujemy dorobić się majątku na wypożyczaniu kostiumów, których i tak nikt nie będzie chciał założyć. Decyzja należy do nas. Jeśli już dokonujemy zakupów na fali dzikości serca i wiary w nieistniejącą moc własnego ekstrawertyzmu, lepiej, abyśmy robili to w zaciszu niedrogich lumpeksów. Dzięki temu, nasze szaleństwa będą mniej bolesne dla portfela, a skutki nienoszenia zebranych darów losu, nie będą za bardzo obciążać naszego sumienia.

 

  1. Kupowanie ubrań pod wpływem sezonowej mody. Z modą jest jak z obietnicami wyborczymi – tzn. bardzo często się zmienia, nie warto wiec jej nadto zawierzać i poświęcać na nią większych oszczędności. Pół biedy, jeśli sezonówki nie są zbyt drogie, jeśli jednak ich kupno pochłonie znaczną część naszej wypłaty, warto zastanowić się czy aby na pewno chcemy wydać tyle kasy na związek, który skazany jest na rozpad? Zdecydowanie lepiej postawić na sprawdzone marki, których historia i znaczenie jest czymś więcej niż sezonową przygodą.

Więcej ciekawych historii przeczytasz tutaj

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *