Modowe błędy Polaków

Za modą i aktualnymi trendami trudno czasem nadążyć, jednak niektóre zwyczaje Polaków się nie zmieniają. Niestety, najczęściej są to złe przyzwyczajenia, które prowadzą do modowych wpadek.

Starannie dobrane i schludne ubranie jest naszą wizytówką. Większość z nas stara się dbać o swój wygląd, jednak każdemu zdarzają się wpadki. Czasem wynikają one z niewiedzy, a czasem ze zbytniej ekstrawagancji. Warto zatem zastanowić się co na siebie zakładamy, aby nie wyglądać śmiesznie. Polacy mają tendencję do popełniania błędów, które w naszej modzie są widoczne od dawna. I nic nie zapowiada, aby cokolwiek miało się w tej kwestii zmienić.

Cienka granica mody
Klasycznym przykładem błędu popełnianego przez Polaków jest łączenie skarpetek z sandałami. Mimo, iż jest to potępiane na każdym kroku, to ciągle trafiamy na amatorów takiego stylu. Buty są dla nas problematyczną sprawą, bowiem często zapominamy, że są jednym z najistotniejszych elementów ubioru. Okazuje się, iż nie potrafimy dopasować rozmiaru buta do naszej stopy. Wystające palce z sandałków wystające pięty wyglądają mało estetycznie i powodują urazy. Kobiety kochają szpilki, jednak czasem jest to miłość na wyrost. Zbyt wysokie obcasy powodują, że nasz chód zaczyna wyglądać śmiesznie i niedorzecznie. Często na ulicach w oczy rzucają nam się brudne i niezadbane buty. Pamiętajmy o ich odpowiedniej pielęgnacji, aby nie szpeciły one naszego ubioru.

Raz za dużo, raz za mało
Polacy lubią popadać w skrajności. W upalne dni na ulicach królują głębokie dekolty, odkryte brzuchy i króciutkie spódniczki. Na zewnątrz wystają nie tylko ramiączka od staników, ale również same staniki i inne elementy, które zdecydowanie powinny pozostać w ukryciu. Pamiętajmy, że nawet w najcieplejsze dni, w środku miasta nie możemy czuć się jak na plaży. Czasem zakładamy na siebie zbyt mało, a czasem mamy tendencję do przesadzania. Odpowiedni rozmiar ubrania często jest dla nas wyzwaniem. Nie oszukujmy się, nie schudniemy tych 2 kilogramów żeby wbić się w te spodnie. Lepiej kupić teraz dobrze leżącą parę, a jeżeli osiągniemy sukces w diecie, to wybierzmy się na zakupy w celu odbioru nagrody.

 

***

A jaka moda obowiązuje na salonach? Sprawdź tutaj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *