Modny życia styl

Na nasze życie i na kształt naszej osobowości mniej lub bardziej wpływają media, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Obecnie na czasie jest dbanie o swoja formę i aktywne spędzanie czasu. Pomiędzy wieloma negatywnymi wzorcami, które próbują nam przekazać stacje telewizyjne, ten, jako jeden z niewielu, jest godny pochwały.

Trudno jednak nie uciec od wrażenia, że jest to niejako reakcja rynku na wcześniejsze zaniedbania. Usilne promowanie tak zwanego śmieciowego jedzenia – promowanego nawet przy okazji wydarzeń sportowych (znacie większy absurd?) – sprawiło, że Stany Zjednoczone zmagają się obecnie z olbrzymim problemem nadwagi swoich obywateli. Generuje to olbrzymie koszty przede wszystkim dla samego kraju, kiedy regularnie trzeba wydawać pieniądze na leczenie obywateli.

Chorobliwą nadwagę nie zawsze można wytłumaczyć  kiepską przemianą materii oraz uwarunkowaniami genetycznymi. Niestety często na zdjęciach można zobaczyć niekorzystną metamorfozę osób, które odkryły smak szybkich potraw. Tak naprawdę zresztą niebezpieczeństwo czai się wszędzie, a nieświadoma o pewnych kwestiach osoba starając się odchudzić, na przykład dzięki produktom light, nie przestaje przybierać na wadze. Dlaczego? Z prostej przyczyny – żywność taka, mimo że pozbawiona cukru, wcale nie jest pozbawiona innych związków, które powodują, że oponka wokół brzucha nie zamierza maleć.

Otworzyło to kilku najbardziej charyzmatycznym jednostkom drogę do popularności (bo jeszcze nie sławy). Nawet w Polsce można znaleźć kilka osób, które – szczególnie w Internecie – pozycjonują się na ekspertów w kwestii żywienia i treningu. Jest to jednak tylko i wyłącznie odpowiedź na popyt. Znakomita większość ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy, jak źle jada – bo czy większość osób zdaje sobie sprawę, że olbrzymie ilości cukru znajdują się w… ketchupie?

Całe szczęście, że na Facebooku jest coraz większa liczba profili nakłaniających do zdrowego i racjonalnego odżywiania. Zdrowie jest znów modne!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *