Moda z dostawą do domu

sklep z butami

Na pewno zdarzyło się wam, że odwiedzaliście kolejny sklep, już nawet nie pamiętając który, tylko po to, by znów wyjść z pustymi rękoma. Robienie zakupów, zwłaszcza tych odzieżowych i obuwniczych, bywa męczące i nie zawsze mamy na nie siłę.

Dzięki internetowi zakupy możemy robić nie wychodząc z domu, o każdej porze dnia i nocy. Do dyspozycji mamy sklepy internetowe bądź portale aukcyjne, na których możemy upolować prawdziwe perełki. Czasami jednak kupowanie ubrań i butów przez internet bywa ryzykowne. Najbardziej ryzykowane jest kupowanie biustonoszy w sieci. Za dobrym stanikiem lepiej chyba przejść pół miasta. Jeśli rozmiar ubrania lub butów zakupionych przez internet nie będzie na nas pasował, musimy zwrócić zakup na własny koszt. W ostatecznym rozrachunku może się okazać, że zapłacimy więcej niż przy tradycyjnych zakupach. Nie mówiąc już o tym, że zakupiony towar może przyjść do nas w złym kolorze. Jednak nie warto się zniechęcać, nawet jeśli już coś takiego spotkało nas w przeszłości. Kupując ubrania i buty przez internet, trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Przede wszystkim warto sprawdzić opinie o danym sklepie internetowym i przeczytać komentarze o wystawiającym, jeśli chcemy coś kupić na aukcji. Jeśli jest bardzo dużo lub same negatywne opinie, lepiej zrezygnować i poszukać innego sprzedającego.

Warto zapoznać się z regulaminem danego sklepu i zwrócić uwagę na to czy istnieje możliwość zwrotu, jeśli się rozmyślimy oraz jakie są koszty przesyłki. Często mamy wybór odnośnie formy dostawy, zwłaszcza zamawiając na aukcjach internetowych. Możemy wybrać przesyłkę ekonomiczną, priorytetową lub kurierską. Ta ostatnia, choć najdroższa, jest najwygodniejsza. Jeśli zamówienie będzie duże, listonosz może wręczyć nam jedynie awizo, a paczkę będziemy musieli odebrać na poczcie. Kurier przywiezie wszystko wprost pod nasze drzwi. Adres raczej też możemy wskazać różny.

Internet ma również tę przewagę nad sklepami stacjonarnymi, że szybko możemy porównać ze sobą interesujące nas oferty i wybrać najtańszą lub tę, która najbardziej nam się podoba.

Najważniejsze w kupowaniu ubrań i butów przez internet jest dokładne sprawdzenie rozmiaru. Powinnyśmy wybierać tylko takie oferty czy aukcje, na których znajduje się tabeli rozmiaru i dokładne rozmiaru interesującego nas towaru. Nie zawsze będzie na nas dobry rozmiar, który nosimy na co dzień. Warto pamiętać, że rozmiary mogą się różnić, czasem nieznacznie, a czasem bardzo, w zależności od producenta czy kraju. Zakupów możemy dokonywać nie tylko w polskich sklepach, ale również w zagranicznych. Musimy się tylko liczyć z droższą przesyłką.

Każdy dobry sklep internetowy z obuwiem, poza rozmiarem, powinien również podać długość wkładki. To nią powinniśmy się kierować przy zakupie butów przez internet. Aby poznać długość swojej wkładki możemy zmierzyć wkładkę w bucie o podobnym fasonie jak ten, który zamierzamy kupić. Możemy też zmierzyć ją od pięty do końca dużego palca, najlepiej na stojąco. Musimy też pamiętać, że inny rozmiar będzie miało odpowiednie dla nas obuwie sportowe czy zimowe, a inny b szpilki czy baleriny.

 sklep z butami

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *