Kosmetyki pielęgnacyjne do włosów, które każda kobieta powinna mieć w swojej łazience

Zdrowe, zadbane i lśniące włosy to prawdziwy atrybut kobiecości. Nieważne czy są długie, krótkie, kręcone lub proste, niewątpliwie dodają uroku każdej kobiecie. Jednak nie zawsze jesteśmy zadowolone z naszych włosów. Często borykamy się z problemami związanymi z przetłuszczaniem, nadmiernym wypadaniem, wysuszeniem, brakiem puszystości lub rozdwajaniem końcówek.

Używanie po każdym myciu suszarki, prostownicy czy lokówki sprawia, że stan włosów dramatycznie się pogarsza. Do tego poddawanie się zabiegom fryzjerskim takim jak farbowanie, rozjaśnianie, nie pomaga w utrzymaniu zdrowych włosów. Wpływ na naszą fryzurę, mają również niekorzystne czynniki atmosferyczne takie jak: słońce, suche powietrze, mróz i wilgoć. Nie bez znaczenia jest również dieta, musi być bogata w witaminy B, A i E oraz minerały takie jak krzem, żelazo i siarkę.

Jak dbać o włosy?

Ważną kwestią jest dobór odpowiedniego szamponu i odżywki przeznaczonego do naszego typu włosów. Jeśli jesteś posiadaczką cienkich włosów idealnie sprawdzą się delikatne kosmetyki nadające im objętość. Ważne jest, aby nie obciążać ich i nie stosować zbyt dużej ilości środków do pielęgnacji. Najlepsze będą odżywki do spłukiwania. Jeśli twoje włosy są suche i zniszczone, np. farbowaniem, to po każdym myciu używaj odżywki, ale nakładaj ją tylko od połowy długości włosów. Do włosów przetłuszczających się najlepiej stosować kosmetyki o działaniu przeciwłojotokowym, ściągającym i łagodzącym. Odżywka do włosów nie działa w kilka sekund, dlatego też nałożenie jej i spłukiwanie od razu mija się z celem. Pozwólmy, aby kosmetyk zadziałał, a nasze włosy na pewno odwdzięczą się nam blaskiem.

Szczególna ochrona włosów zimą

W zimie, kiedy to włosy narażone są na mróz, suche i ciepłe powietrze w domu i pracy, a do tego ukrywane są pod grubą czapką, bardzo łatwo ulegają przetłuszczeniu u nasady i wysuszaniu na końcach. Dlatego też musimy pamiętać o dogłębnym ich nawilżaniu, a kosmetyki do pielęgnacji powinny zawierać naturalne olejki. Warto wypróbować również domowy sposób, aby poprawić wygląd naszych włosów zimą. Naparem z suszonej pokrzywy płuczemy włosy w ostatniej fazie mycia i nie potrzebujemy już odżywki. Efekt będzie widoczny już po pierwszym myciu, a regularne stosowanie naparu sprawi , że nasze włosy będą mocne, sprężyste i lśniące.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *