Ciekawe pomysły na imprezowe przystawki

Przystawki są tym, czego nie może zabraknąć na żadnej imprezie.  W Hiszpanii przystawki doprowadzono wręcz do kulinarnej sztuki. Nazywa się je tam mianem tapas i podaje w każdej szanującej się restauracji, a także pierwszym lepszym barze. Warto wziąć przykład z mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego i także pomyśleć o przystawkach. Szczególnie, kiedy organizuje się imprezę.  Goście bowiem mogą mieć różny apetyt i między głównymi posiłkami mogą po prostu zgłodnieć.  Dlatego właśnie przystawki powinny królować na imprezowym stole.    

Oczywiście można postawić na klasykę. Np. w wędliny czy też jajka z szynką – są to pomysły, które sprawdzają się prawie zawsze. Jednak warto też spróbować czegoś nowszego. I bardziej oryginalnego. Znów nawiązując do kultury hiszpańskiej, warto pomyśleć np. o bagietkach. Dają one mnóstwo możliwości, można je bowiem przygotować na ostro, na słono, na kwaśno – bardziej bogate, skromniejsze. Od wyboru do koloru. Przygotowuje się je szybko i można stworzyć kompozycję kilku smaków. Można też pójść w inne rejony sztuki kulinarnej – czyli nadziewane warzywa. Do faszerowania doskonale nadają się m.in. pomidory, papryki czy bakłażany. Możliwości wypełnienia ich jest kilka, toteż znowu ma się możliwość zaspokojenia co najmniej kilku gustów smakowych. Oczywiście jako przystawki królują też od zawsze sałatki.  Dla tych, których nie chcą być nudni i sięgać po sałatkę jarzynową, jest wiele alternatyw = np. sałatka na bazie ryżu, makaronu, z grzankami, z zupek chińskich czy nawet z tuńczykiem.  

   
Przekąski na imprezę powinny być też ładnie udekorowane. Mięsny jeż jest już wręcz legendą, jednak tak naprawdę jest to dobry pomysł, bo wygląda efektownie. Efektowne będą też łódeczki z cukinii czy też ogórków.  Ci, którzy mają większe umiejętności kulinarne mogą się nawet pokusić na różnego rodzaju babeczki – nie muszą być one na słodko, niektórzy robią nawet babeczki z jajecznicą! Warto też wykorzystać  ciasto francuskie – nadaje się ono nie tylko do wypieku ciasteczek, ale też pasztecików, parówek oraz innych dań.

Źródło zdjęć: Mel Toledo / Foter.com / CC BY-NC-SA

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *