Być jak Merlin Monroe

marylin

W 1999 roku magazyn „People” ogłosił Marlin Monroe najseksowniejsza kobietą XX wieku. Pewna siebie, radosna i namiętna blondynka podbiła świat mody i kina, stając się wzorem, który naśladowały, a bardzo często wręcz kopiowały kobiety z całego świata.

Historia Merlin Monroe to tak naprawdę nieco tragiczna opowieść o brzydkim kaczątku. Początkowo nieśmiała dziewczyna o nazwisku Norma Jean Baker, która po nieszczęśliwym okresie dzieciństwa i młodości, postanowiła zmienić swoje życie. Karierę rozpoczęła od pokazów strojów kąpielowych, by następnie podpisać kontrakt z wytwórnią filmową 20th Century Fox. Pozowała nago do zdjęć, które następnie wykupił Hugh Hefner do magazynu „Playboy”. Prawdziwą sławę przyniosły jej takie filmy, jak „Małpia kuracja”, „Słomiany wdowiec”, czy „Mężczyźni wolą blondynki”. Spełniona w życiu zawodowym, nie znalazła szczęścia w jego prywatnej sferze. Była trzykrotnie zamężna, miała wielu kochanków, a także niestety wiele poronień. Nikt nie udzielił jej odpowiedniego wsparcia, kiedy to samotna i złamana psychicznie zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach (najprawdopodobniej przedawkowała leki).

Jako gwiazda filmowa na stałe zajęła miejsce wśród czołówki najbardziej podziwianych i utalentowanych. Mężczyźni jej pożądali, a kobiety chciały być takie jak ona. Charakteryzowały ją platynowe blond włosy, czarna kreska nad górną linią mocno wytuszowanych rzęs oraz mocno czerwona pomadka, doskonale kontrastująca z bielą jej cery. To ona pokazała kobietom, że czerwień na ustach nie musi być wulgarna, a także jak chodzić w butach na wysokim obcasie. Do znaków charakterystycznych Monroe należy zaliczyć także pieprzyk na policzku.

marylin monroe

Ponadto Monroe spopularyzowała sukienki o dekolcie w kształcie V (tzw. amerykański) oraz zwiewny dół. Scena ze „Słomianego wdowca”, kiedy to wiatr podnosi ją do góry, eksponując tym samym atuty aktorki, należy do najbardziej rozpoznawalnych motywów w historii kina. Większość z Was kojarzy także zapewne różową sukienkę z wielką kokardą z filmu „Mężczyźni wolą blondynki”, gdzie to aktorka śpiewa piosenkę „Diamonds are a girl best friends”. Monroe znana jest także z występu na urodzinach prezydenta J.F. Kennedy’ego, podczas którego zaśpiewała „Happy Birthday Mr President w pięknej, prześwitującej sukience, dzięki czemu wszyscy zgromadzeni goście mogli podziwiać jej wspaniałe kształty.

Styl Merlin Monroe naśladują największe współczesne gwiazdy. Zaliczyć do nich należy m.in.: Madonnę, Christinę Augilerę, Scarlett Johansson, Pink, a także Gwen Stefani.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *