Aranżacje dla wielbicieli mody, czyli glamour w stylizacji wnętrz

Elegancja, błyszczące dodatki i stylizowane meble – to najważniejsze cechy stylu glamour. Ten sposób aranżacji wnętrz cieszy się niesłabnącą popularnością, a jego wyszukana stylistyka z pewnością zachwyci wszystkich wielbicieli mody. Oto kilka porad, jak urządzić mieszkanie w stylu glamour i oczarować wszystkich odwiedzających nas gości.

Styl glamour w aranżacji wnętrz wykształcił się z wnętrzarskiej mody na początku ubiegłego wieku. Jego eklektyczny przepych jest znakomitą odpowiedzią dla królujących obecnie minimalistycznych aranżacji. To także świetna okazja do zabawy wnętrzarskimi trendami, dlatego glamour będzie idealnym stylem dla pasjonatów mody.

High fashion w aranżacji wnętrz

Meble w stylu glamour to przede wszystkim stylizowane fotele, stołki oraz komody z giętymi i złoconymi nóżkami. Przywodzą one na myśl przepych typowy dla architektury barokowej. Nie oznacza to jedna, że mamy zamieniać nasze mieszkanie w muzeum. Glamour to zabawa trendami i przede wszystkim umiejętne ich łączenie, dlatego meble o antycznym wyglądzie można zestawiać z tymi o nieskomplikowanej formie i prostym wykończeniu.

Błyskotki

Bardzo ważnym elementem glamour jest blask. Dotyczy on przede wszystkim dodatków, dlatego we wnętrzach urządzonych w tym stylu nie może zabraknąć dużych, kryształowych żyrandoli. Światło odbijające się od nich będzie stanowiło znakomitą iluminację pomieszczenia. Ponadto świetnie sprawdzą się takie elementy jak np. świeczniki czy ozdobne pudełka o błyszczącej np. chromowanej powierzchni. Ważne jednak, aby miały one kształt i wykończenie, stylizowane na antyczne.

Kolory

Glamour w typowej odsłonie to odważne zestawienia kolorystyczne oraz szlachetne barwy takie jak purpura, karmin czy szmaragd. Nie oznacza to jednak, że wnętrze w stylu glamour musi być pełne krzykliwych barw. Z powodzeniem można wykorzystać także chłodne barwy np. typowe dla skandynawskich aranżacji biel czy szarość. Ważne jednak, aby ich surowość przełamać dodatkami w stylu glamour.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *