Dyskretny i naturalny makijaż do pracy

2

Wykonanie makijażu do pracy często przysparza nam wiele trudności. Przede wszystkim rano nie mamy zbyt dużo czasu, więc zależy nam aby pomalować się jak najszybciej. Jednocześnie każda z nas chce się prezentować w pracy nienagannie, a odpowiedni makijaż świadczy o naszej estetyce.

W pracy powinniśmy wzbudzać zaufanie klientów i współpracowników, więc nasz makijaż nie powinien być dominujący i przyciągający uwagę. Wyzywające kreski, czerwone szminki i cienie do powiek zostawmy zatem na wieczorne wyjścia. Makijaż wykonany do pracy powinien być dyskretny, delikatny i jednocześnie elegancki. Jak osiągnąć taki efekt?

Pracowniczy make-up w trzech punktach
Malując się do pracy zależy nam na tym, aby nie spędzać przed lustrem zbyt wiele czasu. Poranny make-up powinien zakrywać niedoskonałości skóry i podkreślać naszą kobiecość w subtelny sposób. Dominującą cechą powinna być naturalność. Aby uzyskać idealny makijaż należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe elementy: cerę, oczy i usta.

Cera: W pracowniczym makijażu gładka cera jest najistotniejszym elementem, który świadczy o zadbanym wyglądzie. Jeżeli mamy cerę pozbawioną niedoskonałości, to do makijażu powinien wystarczyć nam lekki podkład i puder brązujący na kości policzkowe. W innym przypadku warto sięgnąć po fluid i puder dobrej jakości. Pamiętajmy o dobraniu odpowiedniego koloru – podkład nie może być zbyt ciemny, najlepiej aby był tonację jaśniejszy od naszej karnacji. Do maskowania wyprysków czy pękających naczynek używajmy korektora.

Oczy: Do malowania rzęs warto wybrać tusz zagęszczający i podkręcający, który na rzęsach utrzyma się przez cały dzień. Oczy możemy dodatkowo podkreślić kredką (przy linii górnych rzęs) lub cieniem rozświetlającym. Zrezygnujmy natomiast z eyelinera i grubych, wyrazistych kresek.

Usta: Wykonując makijaż do pracy pamiętajmy o delikatności – podkreśl tylko oczy lub tylko usta. Rzucające się w oczy błyszczyki odchodzą już w zapomnienie, warto zastąpić je matową szminką w naturalnym kolorze. Sprawdzą się na pewno szminki pastelowe, beżowe czy jasnobrązowe.

***

Sprawdźcie również ten artykuł: http://artykulis.pl/zdrowie-i-uroda/moda/gdzie-kupowac-ubrania.html

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *